Jak dobrze pamiętacie zeszłoroczna seria Galaxy S nie składała się tylko z flagowego modelu Galaxy S 4. Do grupy tych najmocniej promowanych urządzeń zaliczał się też odporny Galaxy S 4 Active, mniejszy wariant o nazwie Galaxy S 4 mini i Galaxy S 4 zoom, który stanowił hybrydę smartfonu i aparatu cyfrowego. Bardzo możliwe, że w tym roku będzie podobnie, bo pojawiły się informacje o rzekomym Galaxy S 5 mini.

Premiera Galaxy S 5 w mniejszej wersji byłaby idealnym rozwiązaniem dla osób, które szukają nowoczesnego smartfonu o mniejszych gabarytach i poręczniejszej konstrukcji. Podobnie było z Galaxy S 4 mini, który ze względu na 4,3-calowy ekran i wąską obudowę świetnie leży w dłoni, przez co można go śmiało nazwać smartfonem o normalnym wymiarach. Wygląda na to, że Galaxy S 5 w wersji mini też jest w planach.

Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy S 4 mini [źródło: galaktyczny.pl]

Na łamach indyjskiej strony Zauba pojawił się wpis o smartfonie Samsunga oznaczonym jako SM-G870A. Co prawda oznaczenie niewiele nam mówi, ale jak podaje serwis GalaxyClub.nl, może to być mniejszy wariant Galaxy S 5, który może być obecnie w fazie testów. Niestety nic więcej nie wiemy na temat smartfonu, ale możemy się domyślać, że Galaxy S 5 mini będzie pracował pod kontrolą Androida 4.4 KitKat i zostanie wyposażony w ekran Super AMOLED o przekątnej w okolicach 4,5 cala.

SM-G870A [źródło: Zauba]
SM-G870A [źródło: Zauba]

Galaxy S 5 mini być może pojawi się w okolicach czerwca, więc minie jeszcze trochę czasu, zanim dowiemy się bardziej konkretnych rzeczy.

źródło: SamMobile