Jedną z wad pierwszego smartwatcha Samsunga jest jego ograniczona kompatybilność z urządzeniami, nawet tymi z rodziny Galaxy. Na początku był to tylko Galaxy Note 3 i odświeżony Galaxy Note 10.1, ale nawet później po dodaniu urządzeń ich liczba wzrosła do kilkunastu. To nadal za mało i nie zanosi się, by ten stan rzeczy szybko się zmienił. Z nowymi zegarkami jest jednak nieco lepiej.

Samsung na tegorocznej imprezie w Barcelonie obok flagowego smartfonu Galaxy S 5 zaprezentował trzy urządzenia osobiste, które można założyć na rękę. Jest to następca Galaxy Gear, czyli Gear 2, nieco uproszczona wersja tego drugiego Gear 2 Neo i gadżet dla aktywnych o nazwie Gear Fit. Pewnie zastanawiacie się, z jakimi urządzeniami będą funkcjonowały wspomniane zegarki? Samsung ciągle trzyma się swojej polityki i tworzy wokół swoich urządzeń coś na wzór „ekosystemu”, dlatego też tylko niektóre urządzenia Galaxy będą w stanie połączyć się z Gear’ami. Na konferencji UNPACKED była mowa o kilkunastu kompatybilnych urządzeniach, z którymi dokładnie możecie zapoznać się poniżej.

Lista kompatybilnych urządzeń:

SmartfonyTablety
Galaxy S IIIGalaxy Note 10.1 (2014 Edition)
Galaxy S 4Galaxy Note PRO
Galaxy S 4 zoomGalaxy Tab PRO 8.4
Galaxy S 4 ActiveGalaxy Tab PRO 10.1
Galaxy S 4 miniGalaxy Tab PRO 12.2
Galaxy S 5Galaxy Tab 4 7.0
Galaxy Note IIGalaxy Tab 4 8.0
Galaxy Note 3Galaxy Tab 4 10.1
Galaxy Mega 5.8
Galaxy Mega 6.3
Galaxy Grand 2

 

Powyższa lista widnieje na oficjalnej stronie Samsunga pod informacją o Samsungu Gear Fit. Zastanawiają mnie jednak trzy ostatnie pozycje z tabletami z serii Galaxy Tab 4, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Co ciekawe trzech wspomnianych tabletów brakuje pod opisem zegarka Gear 2 i Gear 2 Neo, które są kompatybilne z 17. urządzeniami Galaxy. Czyżby był to błąd? A może rzeczywiście tylko Gear Fit będzie działał z nową rodziną tabletów? To byłoby bez sensu. W każdym razie „na start” nowe zegarki będą na pewno działały z szesnastoma smartfonami i tabletami Galaxy, których ilość zwiększy się w przyszłości (tak zapewnia producent).

14 KOMENTARZE

  • Niezupełnie. Zegarek nadal będzie funkcjonalny, ale nie aż tak jakby był podłączony do urządzenia. Będziesz mógł go używać jako pilot do TV, do biegania, do zdjęć itp. ale nie będziesz mógł z niego dzwonić i dostawać na niego powiadomień.

   • XDA-Developers dla nexusa4 zrobiła odpowiednik i przeportowała apke.
    Czekam aż przerobią tizena tak aby dało się apk przez ADB wgrywać.

    • Tizen bardzo się różni od Androida więc jakim cudem wyobrażasz sobie, że ADB (Android Debug Bridge) pozwoli na kontrolowanie Tizena? Jak już to jakiś odpowiednik, ale nigdy nie będzie to ADB!

 1. Szkoda. Łatwiej kupić zegarek niż jednocześnie smartfona i zegarek. Galaxy Nexus ma ponad dwa lata, a już jest traktowany jak telefon sprzed 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj