Jedną z wad pierwszego smartwatcha Samsunga jest jego ograniczona kompatybilność z urządzeniami, nawet tymi z rodziny Galaxy. Na początku był to tylko Galaxy Note 3 i odświeżony Galaxy Note 10.1, ale nawet później po dodaniu urządzeń ich liczba wzrosła do kilkunastu. To nadal za mało i nie zanosi się, by ten stan rzeczy szybko się zmienił. Z nowymi zegarkami jest jednak nieco lepiej.

Samsung na tegorocznej imprezie w Barcelonie obok flagowego smartfonu Galaxy S 5 zaprezentował trzy urządzenia osobiste, które można założyć na rękę. Jest to następca Galaxy Gear, czyli Gear 2, nieco uproszczona wersja tego drugiego Gear 2 Neo i gadżet dla aktywnych o nazwie Gear Fit. Pewnie zastanawiacie się, z jakimi urządzeniami będą funkcjonowały wspomniane zegarki? Samsung ciągle trzyma się swojej polityki i tworzy wokół swoich urządzeń coś na wzór „ekosystemu”, dlatego też tylko niektóre urządzenia Galaxy będą w stanie połączyć się z Gear’ami. Na konferencji UNPACKED była mowa o kilkunastu kompatybilnych urządzeniach, z którymi dokładnie możecie zapoznać się poniżej.

Lista kompatybilnych urządzeń:

SmartfonyTablety
Galaxy S IIIGalaxy Note 10.1 (2014 Edition)
Galaxy S 4Galaxy Note PRO
Galaxy S 4 zoomGalaxy Tab PRO 8.4
Galaxy S 4 ActiveGalaxy Tab PRO 10.1
Galaxy S 4 miniGalaxy Tab PRO 12.2
Galaxy S 5Galaxy Tab 4 7.0
Galaxy Note IIGalaxy Tab 4 8.0
Galaxy Note 3Galaxy Tab 4 10.1
Galaxy Mega 5.8
Galaxy Mega 6.3
Galaxy Grand 2

 

Powyższa lista widnieje na oficjalnej stronie Samsunga pod informacją o Samsungu Gear Fit. Zastanawiają mnie jednak trzy ostatnie pozycje z tabletami z serii Galaxy Tab 4, które nie zostały jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Co ciekawe trzech wspomnianych tabletów brakuje pod opisem zegarka Gear 2 i Gear 2 Neo, które są kompatybilne z 17. urządzeniami Galaxy. Czyżby był to błąd? A może rzeczywiście tylko Gear Fit będzie działał z nową rodziną tabletów? To byłoby bez sensu. W każdym razie „na start” nowe zegarki będą na pewno działały z szesnastoma smartfonami i tabletami Galaxy, których ilość zwiększy się w przyszłości (tak zapewnia producent).