Witamy w nowej serii Galaktyczny Poradnik Plus. W odróżnieniu do głównego cyklu Galaktyczny Poradnik będziemy tutaj omawiać kwestie mniej istotne powiązane z naszymi „galaktykami”, gdzie znajdziecie głównie ciekawostki czy uzupełnienie niektórych wpisów z głównej serii. W tej pierwszej odsłonie, postaram się zaprezentować sposób włączenia latarki bez konieczności aktywowania ekranu naszego telefonu. Od razu powiem tylko, że wymagany jest Android 4.3.

Samsung Galaxy Note 3 - Latarka [źródło: galaktyczny.pl]
Samsung Galaxy Note 3 – Latarka [źródło: galaktyczny.pl]

Samsung Galaxy S 4 Active zawitał na rynku z funkcją latarki, którą można było włączyć przytrzymując klawisz zwiększania głośności, gdy ekran jest wyłączony. Oficjalnie ta funkcja jest dostępna tylko dla tego modelu, ale w rzeczywistości jest ona ukryta we wszystkich telefonach z serii Galaxy działających pod kontrolą Androida 4.3. W poniższym poradniku przedstawię wam dwa sposoby umożliwiające uzyskanie tego samego efektu.

Sposób #1:

W tym wypadku musimy najpierw zaopatrzyć się w aplikację Nova Launcher ze sklepu Google Play, która posłuży przy wszystkich następnych krokach.

 

google-play-pobierz

 

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji, możemy zabrać się do roboty.

1. Na dowolnym pulpicie, przytrzymujemy palec w jakimś pustym miejscu w celu uruchomienia menu Dodaj do strony głównej, z którego wybieramy opcję Skróty.

Menu Dodaj do strony głównej
Menu „Dodaj do strony głównej” – Nova Launcher

2. Po chwili wyskoczy menu wybierania skrótu. Interesuje nas w tym wypadku opcja Działania.

Menu "Wybierz skrót" - Nova Launcher
Menu „Wybierz skrót” – Nova Launcher

3. Wyskoczy okno z listą aplikacji i działaniami jakie mogą wykonać. Przewijamy ekran, aż do opcji Ustawienia, następnie ją wybieramy.

Działania - Nova Launcher
Działania – Nova Launcher

4. Opcja Ustawienia zostanie rozwinięta. Teraz musimy odszukać element Latarka z podpisem torchlight.TorchlightSetting. Wybieramy ją.

Działania jakie może wykonać aplikacja Ustawienia - Nova Launcher
Działania jakie może wykonać aplikacja Ustawienia

5. Po chwili zostaniemy przeniesieni na pulpit, na którym będzie widniała nowa ikonka – Latarka. Naciskamy na nią. Pojawi się ekran ustawień latarki.

Ustawienia latarki
Ustawienia latarki

Przy pomocy suwaka (1) możemy włączyć lub wyłączyć możliwość uruchamiania latarki. Opcja Limit czasu latarki (2) pozwala ustawić czas przez jaki latarka będzie uruchomiona. Teraz już wystarczy wygasić ekran i przetestować latarkę. Oczywiście Nova Launcher można już odinstalować.

Sposób #2:

W odróżnieniu do pierwszego sposobu, tutaj przejdziemy bezpośrednio do opcji latarki bez tworzenia skrótów na pulpicie. W tym celu będziemy najpierw musieli zainstalować aplikację Activity Launcher ze sklepu Google Play.

google-play-pobierz

Po zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji pojawi się lista ostatnio używanych działań aplikacji. W celu przejścia do wszystkich działań musimy dotknąć górnego paska aplikacji i przełączyć widok.

Activity Launcher - Zmiana widoku
Activity Launcher – Zmiana widoku

Następnie, dokładnie tak jak w przypadku pierwszego sposobu, szukamy aplikacji Ustawienia i po rozwinięciu klikamy na opcję Latarka. Zostaniemy w ten sposób bezpośrednio przekierowani do ekranu ustawień latarki. Gotowe.

Mam nadzieje, że powyższy mini poradnik okazał się dla Was przydatny. W następnych wpisach Galaktycznego Poradnika z „plusem” możecie spodziewać się między innymi często zadawanych pytań (FAQ) związanych z wgrywaniem oprogramowania jak i paru ciekawych modułów do Xposed Framework.

Zapraszam przy okazji do zapoznania się ze wszystkimi wpisami z głównej serii Galaktyczny Poradnik.