Posiadacze Samsunga Galaxy Gear w Polsce musieli długo czekać na kolejną aktualizację dla swojego gadżetu, bo ta ostatnia pojawiła się w drugiej połowie listopada ubiegłego roku. Nowa wersja była jednak potrzebna, bo wprowadziła rozbudowaną obsługę powiadomień, przez co Galaxy Gear wreszcie stał się w pełni funkcjonalny. Od dzisiejszego ranka można pobrać najnowszą aktualizację, która też wprowadza kilka nowości.

galaxy-gear-aktualizacja-ubna6

Nowa wersja oprogramowania układowego w Polsce pojawiła się dzisiaj rano, choć w niektórych krajach była dostępna już w lutym. Aktualizacja zmienia numer wersji na V700XXUBNA6 i waży prawie 17 MB, całkiem sporo jak na urządzenie jakim jest Galaxy Gear. Na pewno znacie proces aktualizacji zegarka, gdzie najpierw nowy soft pobierany jest na smartfon, a dopiero później kopiowany na Gear’a. Nie obyło się jednak bez problemów związanych właśnie z kopiowaniem plików przez Bluetooth. W efekcie, po kilku restartach urządzeń nowa wersja trafiła na mojego Gear’a koło 17:00.

[nggallery id=294]

W szczegółach aktualizacji można było wyczytać, że aktualizacja poprawia wydajność i stabilność interfejsu użytkownika. Póki co nic takiego nie zauważyłem i zegarek działa jak wcześniej, ale wydaje mi się, że nieco szybciej wczytywane są kontakty i spis połączeń (może to świadczyć o poprawieniu komunikacji przez BT).

[nggallery id=295]

W nowej wersji pojawiła się też aplikacja E-mail, która w gruncie rzeczy nic nadzwyczajnego nie wprowadza. Od teraz maile można odczytać w aplikacji, ale tylko samą treść. Załączniki nie są obsługiwane i trzeba je wyświetlacz „po staremu”, czyli na ekranie smartfonu. W ustawieniach znajdziemy jeszcze opcję do usuwania wiadomości i to by było na tyle.

A Wy jesteście już po aktualizacji? Wyhaczyliście jeszcze jakieś zmiany?

6 KOMENTARZE

  1. Dziś s4 poinformowała mnie o aktualizacji gear na którą się zgodziłem. Na zegarku pokazały się procenty i informacja że po instalacji zegarek zrestartuje się. Niestety to nie nastąpiło. Zegarek nie podnosi się i nie reaguje na nic. Słyszeliście o takim przypadku? Czy znacie sposób na wskrzeszenie go? Co mam zrobić?

    • Zegarek w ogóle nie reaguje na przycisk Power? Mi to wygląda na rozładowaną baterię. Próbowałeś naładować? Próbowałeś podłączyć do komputera?

      • Nie reaguje na przycisk ani nie zgłasza się po podłączeniu do komputera (komputer nie widzi w ogóle że coś podłączam). Przed aktualizacja był naładowany. Tez pomyślałem że padła batwria i przez całą noc ładowałem. Efekt taki sam jak wczoraj, zero reakcji. Jedyne co można zauważyć to fakt że cały czas podczas ładowania jest ciepły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj