Posiadacze Samsunga Galaxy Gear w Polsce musieli długo czekać na kolejną aktualizację dla swojego gadżetu, bo ta ostatnia pojawiła się w drugiej połowie listopada ubiegłego roku. Nowa wersja była jednak potrzebna, bo wprowadziła rozbudowaną obsługę powiadomień, przez co Galaxy Gear wreszcie stał się w pełni funkcjonalny. Od dzisiejszego ranka można pobrać najnowszą aktualizację, która też wprowadza kilka nowości.

galaxy-gear-aktualizacja-ubna6

Nowa wersja oprogramowania układowego w Polsce pojawiła się dzisiaj rano, choć w niektórych krajach była dostępna już w lutym. Aktualizacja zmienia numer wersji na V700XXUBNA6 i waży prawie 17 MB, całkiem sporo jak na urządzenie jakim jest Galaxy Gear. Na pewno znacie proces aktualizacji zegarka, gdzie najpierw nowy soft pobierany jest na smartfon, a dopiero później kopiowany na Gear’a. Nie obyło się jednak bez problemów związanych właśnie z kopiowaniem plików przez Bluetooth. W efekcie, po kilku restartach urządzeń nowa wersja trafiła na mojego Gear’a koło 17:00.

[nggallery id=294]

W szczegółach aktualizacji można było wyczytać, że aktualizacja poprawia wydajność i stabilność interfejsu użytkownika. Póki co nic takiego nie zauważyłem i zegarek działa jak wcześniej, ale wydaje mi się, że nieco szybciej wczytywane są kontakty i spis połączeń (może to świadczyć o poprawieniu komunikacji przez BT).

[nggallery id=295]

W nowej wersji pojawiła się też aplikacja E-mail, która w gruncie rzeczy nic nadzwyczajnego nie wprowadza. Od teraz maile można odczytać w aplikacji, ale tylko samą treść. Załączniki nie są obsługiwane i trzeba je wyświetlacz „po staremu”, czyli na ekranie smartfonu. W ustawieniach znajdziemy jeszcze opcję do usuwania wiadomości i to by było na tyle.

A Wy jesteście już po aktualizacji? Wyhaczyliście jeszcze jakieś zmiany?