Samsung w czerwcu ubiegłego roku zaprezentował hybrydę smartfonu i aparatu cyfrowego pod nazwą Galaxy S 4 zoom. Wiele wskazuje na to, że następcę tego modelu poznamy w tym roku, prawdopodobnie obok mniejszej wersji flagowca Galaxy S 5 mini, o którym pisałem parę dni temu. Nowy „aparatosmarfon” pojawił się właśnie w jednym z benchmarków, zdradzając część swojej specyfikacji.

Samsung Galaxy S 4 zoom [źródło: Samsung]
Samsung Galaxy S 4 zoom [źródło: Samsung]

Test w benchmarku GFXBench jest jednym z pierwszych „przystanków” urządzenia, które w najbliższej przyszłości ma pojawić się na rynku. Czasami zawarte tam dane mijają się z prawdą, ale często też się sprawdzają. Ostatnio w benchmarku zagościło urządzenie oznaczone jako SM-C115 i wiele wskazuje na to, że jest to Samsung Galaxy S 5 zoom, w którym między innymi zastosowano aparat o większej matrycy.

W najnowszym zoom’ie nie tylko aparat będzie lepszy. Według danych z powyższego zrzutu ekranu urządzenie będzie wyposażone w 4,8-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości HD (w Galaxy S 4 zoom miał 4,3″ i rozdzielczość qHD) i co ciekawe, jeden z najnowszych układów Samsunga o nazwie Exynos Hexa, który znalazł miejsce także w Galaxy Note 3 Neo. Smartfon do dyspozycji ma też 2 GB pamięci RAM, bardzo wydajny procesor graficzny ARM Mali-T624, 16 GB pamięci na dane i działa pod kontrolą Androida 4.4.2 KitKat.

SM-C115 [źródło: GFXBench]
SM-C115 [źródło: GFXBench]

Zmiany widoczne są też w aparacie, gdzie matryca zwiększyła się do 19 megapikseli. Nie ma jednak informacji o wielkości optycznego przybliżenia, ale możemy zakładać, że nie będzie ono mniejsze niż u poprzednika (10-krotne). Z informacji, które zdobyłem od przedstawiciela firmy Samsung wynika, że następca Galaxy S 4 zoom będzie o wiele smuklejszy i lżejszy. Głównie będzie to widoczne w obiektywie, który zostanie lepiej schowany w obudowie smartfonu.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale mówi się, że Galaxy S 5 zoom może pojawić się na przełomie maja i czerwca. Czekamy.

źródło: SamMobile

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj