Nowy tablet Samsunga z wyświetlaczem AMOLED jest jak Yeti – każdy o nim słyszał, ale nigdy jeszcze nie widział. Do tej pory jedynym tabletem koreańskiego producenta z tego typu ekranem był Galaxy Tab 7.7, który swoją premierę miał już przeszło 2 lata temu na targach IFA 2011 w Berlinie. Przez ostatni czas byliśmy zasypywani mniej lub bardziej prawdopodobnymi plotkami, aż do dzisiaj, kiedy to informacje wypłynęły bezpośrednio od Samsunga.

Mamy za sobą już targi CES w Las Vegas i MWC w Barcelonie i na obydwu Samsung nie zaprezentował nowego tabletu z wyświetlaczem AMOLED. Można powiedzieć, że najbliżej było w Las Vegas, gdzie pojawiły się cztery nowe tablety z serii PRO, ale wszystkie miały ekrany tzw. Super Clear LCD. Tak naprawdę nie ma co narzekać, bo obraz jest bardzo dobrej jakości, w dodatku w rozdzielczości QHD. Jednak w przypadku urządzeń z AMOLED’ami możemy liczyć na lepsze kąty widzenia, większą energooszczędność i bardziej nasycone kolory, dlatego też nie obraziłbym się, gdyby taki tablet rzeczywiście się pojawił.

Galaxy Tab PRO z AMOLED [źródło: Tech2]
Galaxy Tab PRO z AMOLED [źródło: Tech2]

Najnowsze informacje wskazują, że premiera nowego tabletu z AMOLED’em jest bliżej niż myślimy. Wszystko ze względu na wieści, które pojawiły się na Facebooku za sprawą węgierskiego oddziału Samsunga. W informacji możemy przeczytać, że Samsung planuje tablet  z serii Galaxy Tab PRO wyposażony nie w ekran TFT, a właśnie AMOLED. Z ostatnich plotek wynika, że ekran będzie w rozdzielczości QHD (2560 x 1600 pikseli), a sam tablet ma być dostępny w dwóch wersjach – z WiFi i LTE.

Przewiduje się, że premiera tabletu nastąpi w czerwcu.

źródło: Tech2 przez SamMobile