Przez Samsunga Galaxy Gear możemy rozmawiać, ale tylko przez połączenie go ze smartfonem. Zegarek działa wówczas jak coś w rodzaju zestawu głośnomówiącego – rozmówcę słyszymy w głośniku umieszczonym w zapięciu paska, a nasz głos jest wyłapywany za pomocą mikrofonu w kopercie. Podobnie będzie z nowymi zegarkami Gear 2 i Gear 2 Neo, ale najnowsze informacje wskazują jeszcze na jedną wersję, która będzie działać zupełnie inaczej.

Pamiętacie smartwatcha Omate True Smart, którego miałem okazję mieć przez chwilę na Mobile Focus Global w Barcelonie? Zegarek może nie należał do tych najładniejszych i najsmuklejszych, ale miał jedno ciekawe rozwiązanie. Mam tutaj na myśli wbudowany slot na kartę SIM, dzięki czemu można wykonywać połączenia głosowe „bezpośrednio z ręki”. Pojawiły się spekulacje, że podobną funkcjonalność może mieć jedna z wersji Samsunga Gear 2.

Samsung Gear 2  [źródło: Samsung]
Samsung Gear 2 [źródło: Samsung]

Jak donosi The Korea Herald, najnowszy smartwatch Samsunga prawdopodobnie będzie dostępny w wersji z wewnętrznym miejscem na kartę USIM, co pozwoli wykonywać połączenia bez konieczności podłączenia go do smartfonu. Pomysł ciekawy, ale nie jest aż tak kolorowo, jakby mogło się wydawać. Po pierwsze, ten wariant Gear 2 będzie osiągalny tylko u koreańskiego operatora SK Telecom i póki co nie wiadomo nic na temat jego premiery w Europie.

Drugą dosyć poważną sprawą jest bateria, a dokładniej rzecz ujmując działanie smarwatcha w roli pełnoprawnego telefonu. Jak wiadomo, ciągłe połączenie z siecią komórkową mocno obciąża akumulator, co sprawia, że nawet smartfonom trudno jest wytrzymać dwa pełne dni. A co dopiero z zegarkiem, który ma baterię o pojemności 300 mAh? Mnie ta sytuacja jakoś się nie klei i nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania. Chyba, że Samsung wpadnie na jakiś innowacyjny pomysł i sprawi, że Gear 2 wytrzyma te 3 dni z włożoną kartą SIM.

Jestem ciekaw jak to zostanie rozwiązane, ale póki co zostaję przy „starym” sposobie – Gear podłączony przez BT do smartfonu. A Wy co o tym myślicie?

źródło: KoreaHerald przez SamMobile