Dzisiaj podczas konferencji w Samsung Brand Store przedstawiono oficjalne oceny jakie będą obowiązywać w Polsce. Miało być taniej. Co z dodatkami w postaci zegarków? Nie jest tanio, ale dostaniemy coś ekstra.

Długo spekulowano nad cenami Samsunga Galaxy S 5 oraz zegarków, które razem z nim wyjdą. Informacje jakie do nas docierały mówiły jednoznacznie, że Samsung Galaxy S 5 ma być tańszy od poprzednika. Spekulowano, że mało udany model może kiepsko się sprzedawać i aby zachęcić potencjalnych kupujących obniżono cenę. Sklepy internetowe chwyciły tą informację i w ten sposób mamy Samsunga Galaxy S 5 już w cenie 2600 złotych.

Dziś na oficjalnej polskiej premierze w Warszawie w Samsung Brand Store podano ceny, które zaskoczyły wielu. Samsung Galaxy S 5 w cenie 2999 złotych. Jest to cena identyczna jak w przypadku Samsunga Galaxy Note 3, ale więcej niż przy „Es czwórce” i to o 200 złotych. Należy zauważyć, że we wrześniu 2013 do Note 3 otrzymywaliśmy w przedsprzedaży S View Cover, a teraz Galaxy Gear. Pokrywa się to z informacjami, które nieoficjalnie podaliśmy wcześniej.

Samsung Galaxy S 5 / fot. Samsung
Samsung Galaxy S 5 / fot. Samsung

Czy to dużo? Cena jest adekwatna do nowego flagowego lidera rynku. Samsung Galaxy S 5 oferuje bardzo dużo nowych rozwiązań, a specyficzny tył nie pozwoli go pomylić z poprzednikami i z żadnym innym smartfonem. Należy nadmienić tutaj, że Galaxy Gear dodawany jako prezent trzeba traktować jako dodatek. Nie jest on częścią składową ceny Samsunga Galaxy S 5 w przedsprzedaży. Jeśli jednak skorzystamy z takiej oferty i znajdziemy nowego szczęśliwca na nowiutki, nieużywany zegarek Galaxy Gear nasza cena bazowa może zostać pomniejszona o 500 zł. Wygląda to znacznie lepiej prawda?

Gear 2 i Gear 2 Neo / fot. Samsung
Gear 2 i Gear 2 Neo / fot. Samsung

Zegarki nie zaskoczyły cenami. Najmocniejsza propozycja na Tizenie kosztuje 1199 złotych, czyli dokładnie tyle ile Galaxy Gear w dniu premiery. Gear 2 Neo czyli bardziej uboga wersja ww. modelu została wyceniona na 899 złotych, a zegarek przeznaczony dla dbających o kondycję Gear Fit 799 złotych. Ceny są jak najbardziej adekwatne do tego co dostajemy jednak myśleliśmy, że Gear Fit będzie tańszy od samego początku o te 100-200 złotych.

Należy wspomnieć o ofertach, które zaczną pojawiać się jak grzyby po deszczu. Przykładowo sklep X-KOM (na głównej stonie jest info) oferuje Samsunga Galaxy S 5 w cenie takiej jak producent, ale do zestawu dorzuca Galaxy Gear lub Gear 2 Neo. Wybór zależy oczywiście od ilości zgłoszeń i chętnych. Oficjalna sprzedaż jak również odbiór modeli przedsprzedażowych rozpoczyna się 11.04.2014 roku.