Jakiś czas temu pisaliśmy, że Galaxy S III nie dostanie aktualizacji do Androida 4.4 Kitkat z powodu zbyt małej ilości pamięci RAM. Informacja ta spotkała się w niemałym zawodem ze strony użytkowników na całym świecie, niektórzy nawet oświadczyli, że już nigdy więcej nie kupią urządzenia od Samsunga. Dla tych wszystkim mamy dziś bardzo dobrą wiadomość, Samsung Galaxy S III nie otrzyma aktualizacji do Androida 4.4 Kitkat… a do Tizena w wersji 3.0!

Według naszego zaufanego informatora, którego ujawnić niestety nie możemy, Samsung celowo nie zaktualizuje modelu Galaxy S III do Androida 4.4 Kitkat i to po części wina zbyt małej ilości pamięci RAM na uciągnięcie tej całej ilości dodatkowych funkcji, przy których nawet Galaxy S 4 ma już problemy. Ale nie oznacza to, że zapomniał kompletnie o tym modelu, bo już jest przygotowywana aktualizacja do systemu Tizen.

Sam Tizen charakteryzuje się dużo mniejszym zapotrzebowaniem na pamięć RAM, więc nie będzie problemu z umieszczeniem części funkcji S 4 z zachowaniem dotychczasowej wydajności urządzenia. Jest też szansa na dużo lepsze zarządzanie energią, dzięki czemu poczciwy Galaxy S III z baterią o pojemności 2100 mAh będzie w stanie wytrzymać nawet 4 dni bez podłączania do źródła prądu. Na uwagę zasługuje jeszcze fakt, że typowy użytkownik nie zauważy przeskoku na nowy system operacyjny ze względu na wbudowany emulator aplikacji z Androida.

[nggallery id=308]

Oczywiście na samych słowach się nie kończy, nasz informator był w stanie dostarczyć parę zdjęć. Aktualizacja powinna się pojawić w przeciągu najbliższego miesiąca na naszych słuchawkach, a w między czasie pozostaje nam jedynie się radować tym faktem i cierpliwie czekać.

Zdjęcia pochodzą z serwisu tizenexperts.com. Artykułu tego prosimy nie brać na serio