ChatON to autorski komunikator Samsunga, umożliwiający wysyłanie za pośrednictwem internetu wiadomości tekstowych, zdjęć oraz filmów do innych użytkowników korzystających z tej aplikacji. Z ChatON możemy korzystać na smartfonach z systemem Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry a także na komputerach z Windows 8 lub bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Dodatkowo, użytkownicy mogą zapraszać do konwersacji przyjaciół z Facebooka, Twittera. Właśnie pojawiła się jedna z ważniejszych aktualizacji tego programu, która wprowadza kilka ważnych zmian. 

Jedną z kluczowych zmian jakie wprowadziła najnowsza aktualizacja jest możliwość usunięcia pomyłkowo wysłanej wiadomości nawet, jeśli odbiorca przeczytał już wiadomość. Jest ona usuwana z serwerów Samsunga, a zamiast treści wiadomości wyświetlany jest komunikat o tym, że wiadomość została usunięta. Po zaktualizowaniu aplikacji możemy również przesyłać pliki do 1GB na nasz dysk w chmurze (limit do pięciu na dzień), czy utworzyć grupowy czat do 1001 osób. Dodano więcej tłumaczeń (m.in. arabski, turecki, perski, hinduski) oraz dodano możliwość udostępnienia swojej pozycji prosto na serwis Glympse.

ChatON 3.5 / fot. SamMobile
ChatON 3.5 / fot. SamMobile

Myślę że twórcy innych komunikatorów mogli by zaczerpnąć parę pomysłów z ChatON i wykorzystać je w swoich aplikacjach. Najnowsza wersja ChatON jest dostępna do pobrania z Samsung Apps oraz Google Play.

źródło: SamMobile