Już za parę dni oficjalnie rozpocznie się sprzedaż Samsunga Galaxy S 5 w Polsce. To dokładnie 11. kwietnia najnowszy flagowiec Samsunga zostanie rozesłany do pierwszych klientów, którzy zamówili go w przedsprzedaży i jednocześnie zagości na sklepowych półkach w większych salonach z elektroniką. Galaxy S 5 nie pojawi się jednak sam, bo będą mu towarzyszyć trzy nowe zegarki Gear – Gear 2, Gear 2 Neo i Gear Fit. Je dopiero teraz można zarezerwować, bo właśnie ruszyła przedsprzedaż.

Samsung na targach w Berlinie obok swojego topowego smartfonu zaprezentował trzy nowe zegarki, które zasilą rodzinę urządzeń osobistych. Dwa z nich, czyli Gear 2 i Gear 2 Neo to następcy pierwszego smartwatcha Galaxy Gear, które zostały mocno odchudzone, poprawione pod względem stylistycznym i wyposażone w kilka nowych rozwiązań jak norma IP67 czy pulsometr. Trzeci, Gear Fit to idealny kompan dla osób aktywnie spędzających czas. Ten gadżet jest w pewnym sensie innowacyjny, bo po raz pierwszy właśnie w nim zastosowano wygięty panel AMOLED.

Oficjalne ceny nowych zegarków poznaliśmy już przeszło tydzień temu podczas inauguracji dwóch nowych salonów Samsunga, w Krakowie i Gdańsku. Jak się jednak okazuje, im bliżej sklepowej premiery tym taniej, bo aktualne ceny są jeszcze niższe niż te, o których nas informowano. Rozpoczęła się przedsprzedaż wszystkich nowych Gear’ów, bo do tej pory Gear 2 Neo czy Gear Fit można było zdobyć w przedsprzedaży razem z Galaxy S 5. Nowe zegarki dodał do swojej oferty internetowy sklep Sferis i choć na razie dostępność kolorów jest ograniczona, to warto rzucić okiem ile przyjdzie nam ostatecznie zapłacić za nowe wynalazki Samsunga.

Najwięcej zapłacimy za Samsunga Gear 2, który został wyceniony na 1099 złotych. Pewnie dla wielu okaże się to ceną wysoką, ale warto zaznaczyć, że i tak jest o 100 złotych niższa niż oczekiwano czy niższa od ceny Galaxy Gear w dniu premiery. Gear 2 Neo i Gear Fit stoją na tym samym poziomie i i ch cena wynosi 799 złotych. To już bardziej przystępna kwota, co w głównej mierze spowodowane zostało mniejszą funkcjonalnością (brak aparatu w Gear 2 Neo czy brak możliwości wykonywania połączeń w Gear Fit). W ofercie można też znaleźć pierwszego smartwatcha Samsunga – Galaxy Gear, za którego teraz przyjdzie nam zapłacić 899 złotych.

Pierwsze wysyłki nowych urządzeń Gear będą realizowane od 11. kwietnia, czyli tak samo jak Galaxy S 5.

źródło: Sferis