Kart pamięci używamy pratycznie w każdym urządzeniu mobilnym, aparacie czy kamerze cyfrowej, by zwiększyć ich możliwości przechowywania danych. Karty różnią się między sobą pojemnością i szybkością transferu danych, a te najlepsze potrafią trochę kosztować. Już niedługo w sklepach zagoszczą nowe karty firmy Samsung, które będą wyróżniać się nowoczesnym designem i różnym poziomem wydajności.

Nowa linia kart pamięci od Samsunga została mocno odświeżona pod względem wyglądu zewnętrznego. Pojawiły się kolory, które od teraz będą charakteryzować kategorię karty i jej prędkość. Te najszybsze oznaczone jako PRO i przeznaczone dla profesjonalistów będą wyróżniały się kolorem czarnym, kategoria EVO będzie pomarańczowa, a karty dla niewymagających użytkowników, czyli Standard to z kolei kolor błękitny.

Karty będą występować w szerokim zakresie pojemnościowym (od 4 do 64 GB) i będą różnić się między sobą wydajnością. Przykładowo nośnik Samsung PRO o pojemności 64 GB umożliwia zarejestrowanie około 670 minut materiału w jakości FullHD przy 30 klatkach na sekundę  Karty z kategorii PRO i EVO oferują wydajność na poziomie UHS-I, a maksymalne prędkości jakie mogą uzyskać dochodzą odpowiednio do 90 MB/s i 48 MB/s. Choć w komunikacie prasowym nie pojawiła się informacja o szybkości kart Standard, zakładam, że nie przekroczą one progu 30 Mb/s.

Nowe karty microSD Samsung / fot. Samsung
Nowe karty microSD Samsung / fot. Samsung

 

Nowe karty Samsung są odporne na działanie wody, niskie i wysokie temperatury, a także promieniowanie rentgenowskie i magnetyczne. Cała nowa seria kart ma szeroki zakres tolerancji temperatury i może pracować w warunkach, gdzie termometr wskazuje od -25 do 85 stopni Celsjusza, zapewniając trwałość danych w temperaturze od -40 do 85 stopni. Dodatkowo nośnikom nie jest też straszny nacisk o masie 1,9 ton i działanie promieni rentgenowskich i pola magnetycznego o natężeniu do 15000 gausów.

Nowe karty SD Samsung / fot. Samsung
Nowe karty SD Samsung / fot. Samsung

 

Sprzedaż nowych kart już się rozpoczęła. Karty jeszcze nie są dostępne w Polsce, ale można je spotkać chociażby na Amazonie i zapoznać się z ich cenami. Przykładowo ta najszybsza PRO o pojemności 64 GB to koszt 69,99 dolarów (ok. 220 złotych), a za ta samą pojemność tylko z kategorii EVO zapłacimy 49,99 dolarów (ok.160 złotych).

źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj