Ostatnie dni to seria unboxingów Samsunga Galaxy S 5. Chociaż wcześniej mogliśmy zobaczyć urządzenie, nie zastanawialiśmy się nad tak prostym zagadnieniem jak port ładowania w nowym smartfonie. Sam posiadając model testowy nie miałem ładowarki, ale ładowałem go tą od Samsunga Galaxy Note 3. Złącze pozwala na podłączenie micro USB 3.0 więc było to naturalną koleją rzeczy.

Rozpakowanie urządzenia z pudełka w moim wykonaniu, które jest przeznaczone na rynek europejski potwierdza to co mogliśmy zobaczyć raptem dzień wcześniej w sieci. Samsung Galaxy S 5 pomimo złącza w standardzie micro USB 3.0 został wyposażony w ładowarkę modułową ze złączem micro USB 2.0.

Chociaż prąd ładowania, a co za tym idzie czas ładowania nie różni się specjalnie, co testował Krzysztof na swoim Samsungu Galaxy Note 3 i opisał w recenzji to w internecie pojawiły się fale negatywnych komentarzy. Muszę Was uspokoić, bo koreański producent nie miał z tym nic wspólnego.

Zgodnie z pracami trwającymi w Komisji Unii Europejskiej, która chce wprowadzić standaryzację złącza ładowania koreański producent poczynił odpowiednie kroki. Pomimo tego, że przyjęto już tą uchwałę sama ustawa może wejść w życie dopiero za jakiś czas. Samsung będzie gotowy. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest ograniczenie prędkości przesyłania danych, które wynikają ze standardów 2.0 i 3.0. Chociaż nie jest to oficjalne stanowisko firmy to sądzimy, że własnie te procedury spowodowały zamieszczenie w pudełku Samsunga Galaxy S 5 ładowarki micro USB 2.0.

[nggallery id=332]

źródło zdjęć: galaktyczny.pl

9 KOMENTARZE

  1. kod producenta: ET-DQ11Y1WEGWW to w pełni kompatybilny z USB 3.0 oraz 21-pinowym wejściem zastosowanym w Galaxy Note 3.i jest droższy od ET-DQ10YOWE

  2. Mam podobne pytanie co do tych dwóch kabli, które są niby oryginalne, jednakże różnią się oznaczeniem ET-DQ11Y1WEGWW (od Note 3) vs ET-DQ10YOWE (od samsunga). Czy zastosowanie tej tańszej wersji od samsunga może mieć jakieś negatywne skutki na czas działania baterii oraz jej żywotność w galaxy s5 ?

    • Obie wersje pochodzą bezpośrednio od Samsunga i obie są dedykowane zarówno dla Galaxy Note 3 jak i Galaxy S5. Jedyna różnica między nimi jest taka, że ten pierwszy jest zamiennikiem dla oryginalnego kabla dla Note 3, natomiast drugi jest wersją uniwersalną przeznaczoną dla wszystkich innych urządzeń. W efekcie nie powinno być między nimi żadnej znaczącej różnicy.

  3. Mam pytanie. Mam kabel USB 3,0 mini a jednej strony i USB 3,0 z drugiej strony Co się stanie jak podłącze Galaxy S 5 do ładowarki, lub laptopa? Czy może mi ktoś odpowiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj