W tym roku oferta zegarków od koreańskiego producenta jest niezwykle bogata. Gear Fit, Gear 2 Neo i Gear 2. Którego wybrać? Wszystkie do nas trafią, ale zaczynamy od tego, który jest bezpośrednim następcą Galaxy Gear. Co należy wiedzieć przed zakupem?

Jest kilka istotnych faktów, które trzeba poznać zanim kupimy zegarek od koreańskiego producenta. Oficjalnie działają tylko z Samsungami. Odpowiednie zmodyfikowana aplikacja Gear Manager pozwala jednak podłączyć HTC ONE, Nexusa 5 czy inne Androidy. Występują jeszcze pewne niedogodności jak np. po odebraniu połączenia za pomocą smartfona głos „leci” na zegarku, ale wszystko z biegiem czasu zostanie poprawione.

Gear 2 jest udoskonaloną wersją Galaxy Gear. Również posiada aparat, ale mieści się on tym razem w kopercie, a nie w pasku, co umożliwia nam jego łatwą i mniej kosztowną wymianę. Podobna sytuacja ma miejsce z głośnikiem, który migrował z dolnej klamry na kopertę, dzięki czemu dół (zapięcie) Gear 2 jest znacznie cieńszy. IP67 to rozwiązanie, którego brakowało w poprzednim koreańskim zegarku. Od teraz Gear 2 jest odporny na wodę i zanieczyszczenia. Dodatkowo, podobnie jak we wszystkich innych Gear z tego roku pojawił się pulsometr umieszczony pod kopertą. W porównaniu do Gear 2 Neo mamy tutaj metalową, a nie plastikową kopertę.

[nggallery id=337]

To o czym musicie bezwzględnie pamiętać to fakt, że każdy zegarek przed pierwszym uruchomieniem musimy naładować do pełna. Inaczej niż w smartfonach, jednak tak własnie napisane jest w instrukcji, którą warto przeczytać. Ta w przypadku Gear 2 jest krótka i przedstawia wszystko w formie obrazkowej  Zegarek będziemy testować z Samsungiem Galaxy S 5.

Jaki będzie Gear 2 w codziennym użytkowaniu? Czy warto wymienić na niego Galaxy Gear? Na te i inne pytania odpowiemy w recenzji, a tymczasem czekamy na Wasze pytania.