Już w zeszłym roku pojawiły się informacje o tajemniczym Gear Glass, które mają być urządzeniem na wzór okularów od Google. To przynajmniej można było wywnioskować ze szkiców patentowych. Temat znowu powraca, ale tym razem, choć urządzenie będziemy wygląda zupełnie inaczej. Chyba nie tylko mnie na myśl przychodzi pewien gadżet z anime Dragon Ball.

Kojarzycie anime o nazwie Dragon Ball? Ja pamiętam je doskonale, bo jest to moja ulubiona kreskówka (chyba można też tak o niej napisać) z lat dziecięcych. Do tego stopnia, że na ostatnich juwenaliach „latałem” przebrany za Son Goku ;). Ale do rzeczy. Pamiętacie co miał przy uchu Vegeta, gdy przyleciał na ziemię? Był to detektor energii KI, sprytne urządzenie, które służyło do pomiaru siły przeciwnika. No nie mówcie, że poniższe schematy tego nie przypominają?

Oczywiście wpis jest pół żartem pół serio, bo na pewno ten gadżet nie będzie wykorzystywany tak jak robili to Sayianie. Póki co nie wiadomo jeszcze do czego będzie służyć to urządzenie. Możemy się tylko domyślać, że może to być gadżet na wzór Google Glass. Na schematach widać, że urządzenie będzie można założyć na ucho, wkładając przy okazji coś w rodzaju słuchawki do jego środa. Jest też wyświetlacz i kamerka, które będziemy mieć tuż przed prawym okiem. Pomysł dobry, ale zastanawiam się tylko, na ile takie rozwiązanie będzie wygodne.

Samsung Earphone / fot. PDF
Samsung Earphone / fot. PDF

 

Samsung Earphone / fot. PDF
Samsung Earphone / fot. PDF

 

Samsung Earphone / fot. PDF
Samsung Earphone / fot. PDF

 

A Wy co myślicie o tym projekcie? Można powiedzieć, że to taki gadżet z przyszłości. Może Samsung wzorował się na detektorach z DB? W sumie Korea Południowa jest blisko Japonii skąd wywodzi się anime.

źródło: PDF