Samsung Galaxy Note 3 otrzymał aktualizację do KitKata już kilka miesięcy temu i co ciekawe, pierwszym krajem była Polska. Chyba najwyższy czas żeby nowa wersja oprogramowania pojawiła się dla poprzednika, Galaxy Note II? Wygląda na to, że niedługo ten dzień nastąpi, bo Samsung rozpoczął proces aktualizacji.

Android 4.4.2 KitKat to jedna z lepszych wersji systemu od Google. Wprowadza sporo zmian, które przede wszystkim mocno przyspieszają urządzenie i poprawiają stabilność systemu. Sam doświadczyłem tego na swoim Galaxy Note 3 i podobną opinię mają użytkownicy, którzy zaktualizowali Samsunga Galaxy S 4. Już niedługo będą mogli tego doświadczyć posiadacze poprzedniego tabletofonu Galaxy Note II.

Jak się okazuje, Samsung rozpoczął proces aktualizacji Galaxy Note II do Androida 4.4 KitKat. Pierwszym krajem, gdzie pojawiła się nowa wersja jest Francja, a oprogramowanie po instalacji zmienia numer wersji na N7100XXUFND3. Z najnowszych informacji wynika, że póki co oprogramowanie jest dostępne za pośrednictwem programu Kies, ale zapewne niedługo aktualizacja pojawi się przez OTA.

Galaxy Note II po aktualizacji powinien przyspieszyć i działać stabilniej niż do tej pory. Zmiany, które widać na pierwszy rzut oka są podobne jak w aktualizacji dla Galaxy Note 3. Pojawiły się nowe, jasne ikony na przezroczystym pasku powiadomień, są pełnoekranowe okładki albumów, jest skrót do aparatu na ekranie blokady, a także aplikacja Samsung Wallet i KNOX. Niestety nic nie wiemy o funkcji Air Command, dlatego jeśli Wy sprawdziliście już to oprogramowanie, dajcie koniecznie znać. Oprogramowanie można pobrać z poniższego linku.

N7100XXUFND3 (1,3 GB) – Pobierz

źródło: Samsung-Updates