Samsung Galaxy Note 3 Neo to mniejsza kopia tabletofonu Galaxy Note 3. Czy rzeczywiście jest wart uwagi? Co można zaliczyć na plus, a co niestety zniechęca do tego modelu? Rozpoczynamy test tego urządzenia i czekamy na Wasze pytania. Na początek pierwsze wrażenia.

Samsung Galaxy Note 3 Neo jest modelem trochę pokrzywdzonym przez rynek. Jego cena nie jest atrakcyjna w porównaniu do Galaxy Note 3, który jest bardziej popularny. Nikt nie chce płacić więcej za mniej. Ciężko póki co powiedzieć coś o baterii, bo kilka pierwszych cykli nie jest miarodajne jednak zachowuje się ona bardzo podobnie do tej w Note 3. Nie widać specjalnie spowolnienie w interfejsie mimo, że zainstalowałem sporo aplikacji.

Warto zwrócić uwagę na przeszycia na tylnej klapce. Są one oczywiście sztuczne, ale wyglądają inaczej niż w Note 3. Są bardziej zaakcentowane co sprawia naprawdę miłe wrażenie. To co chyba najbardziej cieszy, że 5,5 cala sprawniej obsługuje się jedną ręką. W moim wypadku praktycznie nie występują już problemy z pewnym chwytem urządzenia.

[nggallery id=381]

Galaxy Note 3 Neo to również sztuka kompromisu, a musimy na kilka ustępstw się tutaj zgodzić w porównaniu do większego odpowiednika. Przede wszystkim rozdzielczość HD. Patrząc na ekran tylko na testowanym urządzeniu nie czujemy jakiegoś dyskomfortu. Z drugiej jednak strony porównując Note obok siebie widzimy, że Neo brakuje gładkich kontur, a pewne elementy grafiki krzyczą: Tu są piksele!

2 GB pamięci RAM to również minus chociaż mniejsza rozdzielczość grafik wyrówna trochę szanse. Kończąc już o minusach kolejny to niestety aparat. Widać, że 8 Mpix gorzej sobie radzi. Nie zmienia to faktu, że aparat oferuje poziom Note II, czyli robi poprawne zdjęcia chociaż bez szału. Brak możliwości kręcenia filmów 4K jest już konsekwencją soczewki ze starszego modelu. Note 3 Neo posiada jednak wszystkie funkcje rysika i inne aplikacje znane ze starszego brata. Aplikacje działają póki co płynnie i nie wystąpiły żadne błędy. W najbliższych dniach postaram się intensywnie korzystać z urządzenia i zobaczymy jak sobie będzie radził.

Może macie jakieś konkretne pytania? Chętnie na nie odpowiemy.

Samsung Brand Store Poznań