Samsung Galaxy S5 zapewnia ochronę IP67. Wielokrotnie mówiliśmy co oznacza dokładnie ten standard, ale dla przypomnienia: do 30 minut na głębokości do 1 metra Eska nie powinna mieć żadnych problemów. Faktycznie nie sprawdzaliśmy ani jednego ani drugiego parametru dokładnie bo nie w tym rzecz. Chcieliśmy zobaczyć czy Samsung Galaxy S5 w codziennym użytkowaniu zniesie przypadkowy upadek np. do zlewu czy wylanie szklanki wody na stół. Faktycznie telefonowi nic nie grozi, ale jakie nasuwają się wnioski?

Samsung Galaxy S5 dzięki swojej tylnej klapce nie śliska się w momencie kiedy jest mokry. To bardzo fajna wiadomość. Nie musimy się obawiać, że przypadkowo wypadnie nam z dłoni podczas rzęsistego deszczu. Zarówno muzyka i filmy są bez problemu odtwarzane pod wodą, a dźwięk mimo, że przytłumiona pod wodą słychać dobrze. Możemy również nakrywać filmy pod wodą ale do tego celu musimy włączyć nagrywanie wcześniej. Ekran pod powierzchnią wody jest całkowicie niepodatny na dotyk.

[nggallery id=395]

Szkoda, że nie wprowadzono specjalnego trybu do fotografowania pod wodą. Nie zauważyliśmy opcji gdzie można robić zdjęcia za pomocą przycisków od głośności jak np. w Samsung Galaxy S4 Active. Nie zmienia to faktu, że telefon poradzi sobie z nadmiarem wody w jego otoczeniu i możemy być spokojni o jego działanie. Dajcie znać czy testowaliście już swoje pod wodą? Jak wrażenia?

Aktualizacja: Faktycznie da się robić zdjęcia pod wodą. Egzemplarz testowy nie był chyba na tyle sprawny. Wystarczy nacisnąć przycisk głośności i zdjęcia pod wodą bez problemu można zrobić 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj