Myśleliście, że 8-calowy tablet Galaxy Note już nigdy nie otrzyma aktualizacji, a Samsung po prostu o nim zapomniał? Ja też miałem takie wrażenie, bo od czasu pojawienia się na polskim rynku model ten miał pod górkę. Ale jak to się mówi, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Tablet właśnie otrzymał KitKata i co ciekawe, Polska jest jednym z pierwszych krajów, gdzie rozpoczął się proces aktualizacji. 

Samsung Galaxy Note 8.0 został zaprezentowany na początku ubiegłego roku na Mobile World Congress w Barcelonie i działał z Androidem 4.1.2 Jelly Bean na pokładzie. Od tamtego czasu minęło już sporo czasu i wydawać by się mogło, że tablet o tak mocnych parametrach, należący do serii Galaxy Note wręcz musi dostać aktualizację i wsparcie. Większość użytkowników traciła powoli nadzieję, bo informacje o aktualizacji do KitKata były co jakiś czas przekładane. Nadzieja powoli przeradzała się złość, ale ostatecznie chyba było warto czekać.

Jak już zapewne wiecie, od wczoraj dla tabletów Samsung Galaxy Note 8.0 w wersji z 3G jest dostępna aktualizacja do Androida 4.4 KitKat. Warto tutaj zaznaczyć, że Polska otrzymała aktualizację w pierwszej kolejności, podobnie jak to miało miejsce z Galaxy Note 3. Zaskakuje jest też to, że tablet bardzo szybko otrzymał aktualizację do KitKata, mimo tego, że niedawno pojawił się dla tego modelu Android 4.2.2 Jelly Bean. Nowa wersja oprogramowania czeka na Was w programie Kies, ale aktualizację można również wykonać w trybie OTA. KitKat jest przeznaczony dla egzemplarzy pochodzących z polskiej, oficjalniej dystrybucji.

Samsung Galaxy Note 8.0 / fot. Samsung
Samsung Galaxy Note 8.0 / fot. Samsung

Po jednym dniu od wydania aktualizacji można spotkać się z bardzo przychylnymi opiniami wielu użytkowników. Z wypowiedzi wynika, że tablet został mocno odświeżony i pracuje dużo płynniej. Sporo aplikacji takich jak klient e-mail, kalkulator czy odtwarzacz wideo zyskało nowy wygląd. Trudno cokolwiek napisać o baterii, bo od aktualizacji minął dopiero dzień.

Zapraszam serdecznie wszystkich do dyskusji, a szczególnie posiadaczy Galaxy Note 8.0, który przebrnęli przez aktualizację i mają już KitKata na swoim tablecie. W obecnej chwili nie wiadomo nic na temat aktualizacji modelu bez 3G, czyli GT-N5110.

N5100XXDND8 (1,4 GB) – Pobierz