Samsung po miesiącu od swojej sklepowej premiery otrzymał pierwszą, poważną aktualizację oprogramowania. Jak wiadomo, najnowszy smartfon działa pod kontrolą systemu Android 4.4.2 KitKat wzbogaconego o autorską nakładkę TouchWiz, która ma czasami swoje słabe chwile. Najnowsza aktualizacja sprawia jednak, że jest lepiej i jeszcze szybciej. Jak zatem wygląda lista zmian?

Do płynności działania oprogramowania w Samsungu Galaxy S5 nie można mieć większych zastrzeżeń. Wprowadzono sporo zmian i usprawnień, dzięki czemu nakładka TouchWiz działa niespotykanie szybko. Ale jak to już zazwyczaj bywa, nie ma tworu idealnego, dlatego też interfejs czasami lub płatać figle. Można było to zauważyć w niektórych elementach systemu jak chociażby w galerii. Nowa aktualizacja na całe szczęście niweluje ten problem.

Najnowsza aktualizacja sprawia, że system w Galaxy S5 działa jeszcze szybciej. Można to przede wszystkim zauważyć podczas uruchamiania aparatu, który włącza się zauważalnie szybciej czy systemowej galerii, gdzie nie powstaje już charakterystyczne spowolnienie. Informacje wskazują także na zwiększenie dokładności odczytu naszego palca przez skaner linii papilarnych umieszczony w przycisku Home. Jak się okazuje, można teraz bez problemu odblokować telefon trzymając go w jednej ręce. Mówi się też o zwiększeniu ogólnej wydajności smartfonu i lepszym zarządzaniu pamięcią RAM.

Samsung Galaxy S5 / fot. Samsung
Samsung Galaxy S5 / fot. Samsung

Aktualizacja jest dostępna dla międzynarodowej wersji Galaxy S5 z układem Snapdragon 801 i obecnie można ją pobrać tylko w Wielkiej Brytanii przez oprogramowanie Samsung Kies lub w trybie OTA. Póki co nic nie wiadomo o pojawieniu się nowej wersji oprogramowania w Polsce, dlatego też posiadacze Galaxy S5 muszą jeszcze uzbroić się w trochę cierpliwości. To zapewne kwestia kilku dni jak update trafi do naszego kraju.

Jeśli jednak komuś nie podoba się to czekacie i nie boi się o utratę gwarancji, może wgrać najnowsze oprogramowanie G900FXXU1ANE2 za pomocą programu Odin i Galaktycznego Poradnika.

G900FXXU1ANE2 (1,4 GB) – Pobierz

źródło: SamMobile, Samsung-Updates

2 KOMENTARZE

  1. A dlaczego nic nie informujecie,że wczoraj galaxy note 8″ wersja z 3G dostała 4.4.2 kitkata.I to jako pierwszy kraj to właśnie Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj