Pamiętacie jak jeszcze kilka miesięcy przed premierą Galaxy S5 spekulowano, że razem z najnowszym flagowcem Samsunga pojawi się druga generacja zegarka Gear? Jak się później okazało informacje te okazały się prawdziwe, bo na barcelońskich targach MWC poznaliśmy trzy nowe urządzenia do noszenia, w tym Gear 2. Teraz powraca temat inteligentnych okularów Samsung Gear Glass, które być może poznamy jeszcze w III kwartale tego roku.

Temat okularów od Samsunga powrócił w połowie ubiegłego miesiąca kiedy w sieci pojawiły się szkice patentowe. Wtedy też nieco żartowaliśmy, że Samsung szykuje gadżet rodem z Dragon Ball, bo urządzenie na obrazkach było bardzo podobne do tzw. Scouter’a, który w japońskim anime był wykorzystywany do pomiaru siły przeciwników. Ale zejdźmy na ziemię. Najnowsze informacje wskazują, że Samsung Gear Glass (bo tak mogą nazywać się okulary od Samsunga) mogą zadebiutować we wrześniu tego roku.

Jak donosi Business Korea, premiera Samsung Gear Glass nastąpi na równi z Galaxy Note 4. Skoro tak, to nie trudno się domyśleć, że oficjalna prezentacja odbędzie się na tegorocznych targach IFA w Berlinie, które rozpoczną się 5. września.

Na chwilę obecną niewiele wiemy na temat specyfikacji urządzenia, jednak jak twierdzą koreańskie media, Gear Glass będą oparte na systemie Tizen, czyli tym samym, który siedzi w nowych zegrkach Gear 2 i Gear 2 Neo. W kwestii wyglądu możemy powołać się tylko na wnioski patentowe, gdzie widzimy urządzenie wyposażone w wyświetlacz Head-Up-Display, kamerę, kilka przycisków i coś na wzór słuchawki Bluetooth.

Samsung Gear Glass zapowiadają się niezwykle ciekawie i jeśli rzeczywiście zostaną zaprezentowane na IFA 2014 w Berlinie (gdzie oczywiście będziemy) to pierwszy ustawię się po nie w kolejce, nieważne ile będzie trzeba na nie wydać. Póki co musimy się wstrzymać, bo nadal są to nieoficjalne informacje. Trzeba jednak zauważyć, że w każdej plotce jest trochę prawdy, dlatego jeszcze wszystko przed nami. Z niecierpliwością czekamy na kolejne doniesienia. A Wy co myślicie o takim gadżecie?

źródło: Business Korea przez SamMobile

1 KOMENTARZ

  1. Pewnie będzie to kolejne ciekawe urządzenie samsunga, jednak dziwnie bym się czuł chodząc po ulicy w takich okularach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj