Samsung ewidentnie podzielił swoje premiery na 2 części w roku. Seria S i Note. Pomijam już fakt, że wbrew pozorom większą popularność zaczyna zyskiwać własnie phablet od koreańskiego producenta, ale to co najważniejsze to fakt dwóch flagowych urządzeń w ciągu roku. Od jakiegoś czasu słyszymy o plotkach o Samsungu Galaxy S5 Prime. Czy ta nazwa jest właściwa czy tylko nadana w celach marketingowych tego nikt nie wie. Z drugiej strony pojawiają się zdjęcia oraz specyfikacja, która tak naprawdę mogła być już obecna w przypadku podstawowej wersji Samsunga Galaxy S5. Dlaczego tak się nie stało? Przeanalizujmy co już wiemy.

Z jednej strony Samsung mógł wypuścić słabszą wersję Samsunga Galaxy S5 własnie po to, żeby w późniejszym terminie pokazać wersję Prime. Tylko po co? Takim podejściem może przysporzyć sobie tylko więcej wrogów niż zwolenników. Kto normalny kupi drugie bliźniaczo podobne urządzenie jeśli już jest szczęśliwym posiadaczem S5? No może właśnie ktoś komu zależy na dodatkowym GB pamięci RAM, trochę lepszym procesorze lub aluminiowej obudowie. Wszystko jest oczywiście szyte gruby nićmi i szczerze powiedziawszy nie do końca wierzę w tego całego Samsunga Galaxy S5 Prime. Dziś jednak pojawiły się nowe zdjęcia, które rzeczywiście pokazują delikatne zmiany względem obecnej wersji.

[nggallery id=400]

Pomimo tego, że widać głośnik umiejscowiony jak w Note 3 czyli na dolnej krawędzi, a okno aparatu w tylnej klapce wydaje się jakieś większe reszta urządzenia jest praktycznie bez zmian. Owszem, również ramka w prezentowanym urządzeniu wygląda inaczej i jest kopią tej z Samsunga Galaxy Note 3 Neo więc możliwe, że jest to ciekawa kompozycja, którąś ktoś uzyskał w Photoshopie. Naszym zdaniem nie jest to następca Samsunga Galaxy S5. Takie urządzenie zabiłoby obecną, topową wersję koreańskiego producenta. Z drugiej strony aluminiowa klapka prezentowana na zdjęciach jest dostępna do kupienia w sieci. Uważamy to za mistyfikację, o której warto Was poinformować i szczerze? Nie chcemy nowej S5, przecież wszyscy już czekamy na Samsunga Galaxy Note 4. Co myślicie?

Aktualizacja: Pojawiło się wideo Samsunga Galaxy S5 Prime. Aluminium na ramce? Aluminium na tylnej klapce? Recenzent informuje nas, że jest wersja przedprodukcyjna. Sami zobaczcie. Film u góry wpisu.

źródło: PhoneArena