Nowe smartfony już nie szokują wyglądem. Producenci zbroją się w kwestii nowych rozwiązań, funkcji i technologii. Na ogół jesteśmy zmuszeni zakupić najwyższy model, aby uzyskać wszystkie te dobrodziejstwa. Może już nie długo się to zmieni? Samsung chciałby wprowadzić wszystkie funkcje biometryczne nawet do niższych modeli. Wiceprezes Samsunga Rhee In-jong na łamach The Wall Street Journal przyznał, że taki jest właśnie plan.

We’re looking at various types of biometric [mechanisms] and one of things that everybody is looking at is iris detection. We, as a market leader, are following the market trend.

Cytowany powyżej wywiad jasno określa, że Samsung jako lider rynku ma zamiar podążać za trendami panującymi na Świecie. Czy oznacza to, że skaner odcisków placów lub pulsometr w Samsungu Galaxy S5 został, aż tak dobrze przyjęty? Może chodzi o samą funkcjonalność aplikacji S Health? Jak podkreśla Samsung głównym powodem takiego obrotu spraw jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom.

Rhee In-jong wspomniał również o czytniku siatkówki oka. Temat ten już od jakiegoś czasu przewija się w mediach, ale nadal nie doczekaliśmy się niczego konkretnego. Pojawiły się oczywiście patenty związane z ww. technologią, ale prawdopodobnie dopiero Samsung Galaxy Note 4 wprowadzi czytnik siatkówki oka. Jak myślicie? Jest sens wprowadzać tak zaawansowane technologie do smartfona? Ochrona ochroną, ale może zwykły PIN czy symbol blokowania wystarczy?

źródło: sammytoday.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj