To co użytkownicy Androida lubią najbardziej. Część aktualizacji znacząco poprawia stan systemu, a inne nie zmieniają kompletnie nic. Jak jest tym razem? Samsung Galaxy S5 to bardzo świeży model, a doczekał się już drugiego update.

Waga paczki do pobrania przez OTA (dla urządzeń niebrandowanych) nie jest imponująca, ale większą niż poprzednie 50 MB. Po ściągnięciu ok. 100 MB telefon zaktualizuje się, a później zoptymalizuje aplikacje na urządzeniu. W moim przypadku 178 więc trochę tego było.

Jakie zmiany? To nadal Android 4.4.2. KitKat. Trochę za wcześnie na wersję 4.4.3, przecież jeszcze Nexusy jej nie mają. Na pierwszy rzut oka zmian nie zauważamy żadnych. Podobna ilość pamięci na urządzeniu, pamięć RAM bez zmian. Póki co nie zauważyłem żadnych nowych funkcji. Odnośnie baterii nic na razie nie napiszemy, bo to zdecydowanie za wcześnie. Pamietajcie, że czasami małe zmiany na zewnątrz dają duże w środku. Szukamy zmian, a Wy jeśli chcecie możecie razem z nami. Dajcie znać jakie wrażenia.

Aktualizacja: Skaner odcisków palców działa o wiele sprawniej. Da się spokójnie odblokować jedną ręką telefon. Skaner czyta palec pod kątem. Również aparat trochę przyśpieszył. S5 jeszcze szybciej łapie ostrość.

[nggallery id=407]

27 KOMENTARZE

 1. Obsługa jedną ręką działa. Nie działa za to Smart remote na zablokowanym ekranie, mimo zaznaczonej opcji w samej aplikacji 🙁 szkoda że aktualizacja zamiast zmienić coś na lepsze zmienia na gorsze.

   • Wejdź w Smart remote w ustawienia jest opcja dostępności funkcji aplikacji na ekranie blokady. Korzystałem z tego aktywnie wiem co pisze. Korzystałem z tego jeszcze w tym samym dniu przed aktualizacją. Po aktualizacji zmienił się ekran blokady przy 3 krotnym złym odczycie palca odlicza czas 30 sekund oraz jest opcja zalogowania do Google. Prawdopodobnie ta zmiana spowodowała brak współpracy między systemem a Smart remote

    • Witam, tak było dostępna opcja Smart remote na blokadzie ekranu, po aktualizacji mimo zaznaczenia opcji nie pojawia się na blokadzie.

  • Przy zablokowanym ekranie po wciśnięciu środkowego przycisku lub prawego blokady był widoczny przycisk power głośności oraz zmiany kanału po aktualizacji nie ma

 2. Witam, nie wiem co się stało, ale po aktualizacji telefon się zawiesił, że pomogło tylko wyjęcie bateri. Przebieg aktualizacji przebiegł pomyślnie, wszystko się zrestartowało ale nie szło odblokować ekranu ani go ponownie wyłączyć, na nic nie reagował. Po ponownym włączeniu chodzi narazie dobrze, zobaczymy jak dłużej go po testuję.

 3. Pomocy!!!Witam.Zrobiłem aktualizację mojego S5 i telefon jakby zamarzł 🙁 Ekran jest tylko startowy,czarny z napisem „SAMSUNG GALAXY S5” i poza tym nie mogę nic zrobić, ani włączyć ani wyłączyć (jedynie muszę wyjąć baterię)??????????????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj