Trochę ponad miesiąc temu był ten dzień, który uszczęśliwił wszystkich posiadaczy smartfonu Galaxy S4 w Polsce. To właśnie  17. kwietnia do naszego kraju zawitała długo wyczekiwana aktualizacja do Androida w wersji 4.4 KitKat, odświeżająca smartfon i wprowadzająca kilka istotnych zmian. Od tamtego czasu było cicho aż do dzisiaj, kiedy pojawiła się kolejna, mała aktualizacja Galaxy S4. 

KitKat lekko odświeżył wygląd interfejsu w Galaxy S4, co można zobaczyć przede wszystkim po belce z powiadomieniami, na której wszystkie ikony są w kolorze białym, po skrócie do aparatu czy pełnoekranowych okładkach albumów podczas odtwarzania na ekranie blokady. Poprawiła się też szybkość i płynność działania całego systemu, co było chyba najważniejszą informacją. Najnowsza łatka też wprowadza ważne zmiany.

Aktualizacja, która zmienia wersję systemu na I9505XXUGNE5 pojawiła się póki co u naszych zachodnich sąsiadów. Jest dostępna dla modelu Galaxy S4 z układem Snapdragon 600 (GT-I9505) zarówno w trybie Over the Air jak i przez program i waży około 130 MB. Zmiany, bo to w sumie najważniejsze są w obrębie poprawy funkcjonalności i zabezpieczeń. Mowa tutaj przede wszystkim o Trybie dla Dzieci (Kids Mode), który między innymi upraszcza interfejs tak, by był bardziej przyjazny dla dzieci i aktualizacji zabezpieczenia KNOX 2.0

Jak twierdzi serwis AllAboutSamsung, aktualizacja poprawia także zarządzenie energią, co też zostało wspomniane w changelog’u, więc Galaxy S4 po aktualizacji powinien dłużej działać z dala od ładowarki. Tak jak wspomniałem, nowa wersja pojawiła się póki co w Niemczech, ale niebawem powinna być też dostępna w Polsce.

Oczywiście jeśli ktoś dostanie aktualizację zanim my będziemy cokolwiek wiedzieć, czekamy na informacje o zmianach. Jeżeli jednak ktoś nie chce czekać, może pobrać paczkę z najnowszym oprogramowaniem z linku w źródle i wrzucić na telefon za pomocą Galaktycznego Poradnika i programu Kies.

źródło: Samsung Updates, AllAboutSamsung