Rewelacji na temat następcy Galaxy Note 3 ciąg dalszy. Dzisiaj już pisaliśmy o Samsungu Galaxy Note 4, a dokładniej o jego premierze, która ma odbyć się 3. września na targach IFA w Berlinie. Dzięki najnowszym informacjom możemy dowiedzieć się w jakie funkcje będzie wyposażony przyszły tabletofon koreańskiego producenta. 

Samsung Galaxy S5 jest już z nami od ponad miesiąca, więc nic dziwnego, że coraz mniej się o nim mówi. Zupełnie inaczej jest jednak z Galaxy Note 4, który ujrzy światło dzienne już za kilka miesięcy, na tegorocznych targach w Berlinie. Coraz więcej informacji pojawia się o czwartym Note, a te najnowsze, do których dotarł serwis SamMobile mówią o nowych funkcjach – Aqua Capture, Swipe to launch Motion LauncherMulti Network for Booster i Smart Fingerprint. Jak się okazuje, wszystkie te nowości mają zadebiutować z Galaxy Note 4, ale podobno są też testowane w Androidzie 4.4.3 dla Galaxy S5.

Aqua Capture wydaje się być funkcją podobną do Aqua Mode, którą możemy spotkać w Samsungu Galaxy S4 Active. To prawdopodobnie nic innego jak opcja pozwalająca na wykonywanie zdjęć pod wodą, gdzie za spust migawki będzie odpowiedzialny jeden z fizycznych przycisków na obudowie (np. przycisk głośności). To też znak, że Galaxy Note 4 będzie odporny na wodę i kurz, podobnie jak Galaxy S5.

Kolejną nowością ma być Swipe to launch Motion Launcher, czyli coś na wzór funkcji Motion Launch, która została wprowadzona w najnowszym smartfonie od HTC – One M8. Według domysłów, opcja pozwoli na wykonywanie różnych akcji na wyłączonym ekranie, przez co będzie można szybko wybudzić urządzenie lub uruchomić aparat. 

Multi Network for Booster to jak już zapewne się domyślacie, będzie podobnym rozwiązaniem co Download Booster w najnowszym flagowcu Samsunga. Sieć Wi-Fi i LTE będą mogły połączyć siły i przyspieszyć pobieranie dużych plików. Wiadomo zatem, że Galaxy Note 4 będzie na pewno obsługiwał LTE (zapewne do 150 Mbps) i nowy standard ac bezprzewodowej sieci W-Fi.

Na koniec pozostała nam funkcja Smart Fingerprint, co może mieć związek ze skanerem linii papilarnych. Niemal pewne jest, że Galaxy Note 4 będzie posiadał czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk Home, bo przecież nie może być gorszy od smartfonu Galaxy S5. Za pomocą tego rozwiązania będzie można między innymi odblokować ekran w smartfonie czy autoryzować płatność mobilną.

Robi się naprawdę ciekawie, a najbliższe tygodnie na pewno będą obfitować w kolejne spekulacje na temat Galaxy Note 4. Musicie jednak pamiętać, że trzeba je odbierać w sferze plotek, bo żadne nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone. Czekamy na więcej!

źródło: SamMobile