Wiele osób nadal nie rozumie fenomenu zakrzywionych telewizorów. Nic dziwnego. Do tej pory jedynym sposobem, aby doświadczyć tego było wybranie się do sklepy i zobaczenie na własne oczy jak to faktycznie wygląda. Obraz jest niesamowity szczególnie na modelach ULTRA HD. Samsung jednak postanowił przybliżyć nam tą technologie w zaciszu własnego mieszkania. Jedyne czego potrzebujemy to komputer i smartfon. Na samym telefonie nie będziemy mieli możliwości zobaczyć różnic płynących z nowej technologii.

Najczęściej wymieniane korzyści płynące z oglądaniu obrazu na ekranach zakrzywionych to dopasowanie powierzchni panelu do krzywizny oka. Co to tak naprawdę daje? Rzeczywiście, oglądając obraz na telewizorze Samsunga CURVED UHD widać poprawę w odwzorowaniu głębi i kształtów. Mając na uwadze, że oko znajduje się w tej samej odległości od każdego zakątka ekranu, geometria obrazu nie jest zaburzona i wszystko wydaje się proporcjonalnie duże lub małe. W tradycyjnym TV im bliżej krawędzi tym bardziej te proporcje są zachwiane.

Również istotna jest wielkość prezentowanego obrazu. Faktycznie zakrzywione ekrany pokazują więcej. Możecie to wszystko zobaczyć na stronie www.curvedexperiment.com. Eksperyment w bardzo ciekawy prezentuje możliwości nowej technologii. Zapraszamy Was oczywiście do sklepów żeby na własne oczy zobaczyć, że różnica jest większa niż tylko na papierze.