Samsung Galaxy Note 10.1 jest pierwszym tabletem koreańskiego giganta z serii Note. Zadebiutował on na rynku w sierpniu 2012 roku z wielkim szumem, ale niestety szybko o nim zapomniano, mimo wielkiego potencjału jaki ze sobą niósł ze względu na potężną specyfikację i funkcjonalny rysik. Od czasu premiery pojawiła się jedynie jedna większa aktualizacja do Androida 4.1.2 Jelly Bean i parę mniejszych w postaci łatek do owej aktualizacji. Na szczęście dzisiaj sytuacja ta uległa zmianie, bo niemiecki oddział Samsunga udostępnił aktualizację do Androida 4.4 Kitkat dla modelu z łącznością 3G (GT-N8000).

Dzisiejsza aktualizacja oprogramowania na rynek niemiecki o oznaczeniu N8000XXUDNE4 jest pierwszym oficjalnym ROM’em bazującym na Androidzie 4.4.2 dla tabletów z serii Galaxy Note 1. generacji. Zawiera on oczywiście sporo zmian, chociaż parę niestety można zaliczyć na gorsze:

  • układ paska powiadomień i przycisków funkcyjnych znany z nowszym urządzeń Samsunga (jak i z telefonów)
  • nowy (brzydszy) pasek powiadomień
  • lekkie zmiany w wyglądzie niektórych aplikacji
  • obsługa kont użytkowników (teraz możecie dzielić tablet z innymi domownikami bez obawy o swoje dane!)
  • poprawa wydajności
  • nowa wersja Multiwindow, ograniczona do zaledwie dwóch aplikacji jednocześnie
  • Android 4.4.2 Kitkat i wszystko to co ze sobą wnosi

Niestety zabrakło nowych funkcji rysika czy odświeżonych wersji aplikacji z nim powiązanych. W poniższym filmiku możecie zobaczyć, krótki przegląd najważniejszych zmian w tym KitKacie dla Galaxy Note 10.1.

Oprogramowanie możecie pobrać stąd i przetestować na własnym sprzęcie korzystając z pierwszego Galaktycznego Poradnika. Nie zapominajcie jednak, że jest to wersja dla modelu z 3G (GT-N8000). W innym wypadku możecie się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalne pojawienie się tego oprogramowania w Polsce, co nastąpi zapewne już niebawem. Co do reszty modeli z serii Galaxy Note 10.1, szczególnie modelu GT-N8010, to powinny one dostać tą aktualizację w niedalekiej przyszłości (może już za tydzień?). Tak czy siak o tym fakcie na pewno Was poinformujemy.

Szczegółowy przegląd Androida 4.4.2 na Galaxy Note 10.1 GT-N8010 będziecie mogli przeczytać już niebawem na łamach naszego portalu. W niedalekiej przyszłości pojawi się również  pełna recenzja rzeczowego tabletu, właśnie z KitKatem na pokładzie. Bądźcie więc czujni!