O ulepszonej wersji obecnego falgowca Samsunga mówi się teraz cześciej niż o standardowym Galaxy S5. Parę dni temu pojawiło się zdjęcie prasowe, które choć niejednoznacznie to wskazywało na obecność metalowej obudowy. Teraz temat powraca, bo smartfon Galaxy F pojawił się na kilku nowych zdjęciach.

Samsung Galaxy F ma być mocniejszą wersją Galaxy S5 wyposażoną w ekran o wyższej rozdzielczości, mocniejszy procesor, większą ilość pamięci RAM i… obudowę wykonaną z lepszego materiału. W tym wypadku wyraz „lepszy” oznacza, że obudowa będzie wykonana z metalu, prawdopodobnie szczotkowanego mieniącego się w słońcu aluminium. Na to przynajmniej wskazują najnowsze zdjęcia, które dzisiaj pojawiły się w sieci. Nie możemy się jednak nimi bezgranicznie sugerować, bo jak pokazały ostatnie wydarzenia – nie wszystko wygląda w rzeczywistości tak jak na zdjęciach.

Z ostatnich informacji wynika także, że Galaxy F będzie mógł pochawlić się bardzo mocną specyfikacją. W urządzeniu znajdziemy bowiem czterordzeniowego „potwora” Snapdragon 805 o taktowaniu 2,5 GHz, 16-megapikselowy aparat i ekran o rozdzielczości QHD – 2560 x 1440 pikseli. Cieszy także fakt, że producent zwiększył pamięć RAM do 3 GB, bo ewidentnie w Galaxy S5 tego gigabajta brakuje.

[nggallery id=430]

Na koniec pozostaje tylko pytanie – Czy rzeczywiście mocniejsza wersja flagowego smartfonu jest nam potrzebna? Fakt, że Samsung postanowił zmienić nazewnictwo – Galaxy F (co z resztą widać na jednym ze zdjęć), do której zapewne będą należeć urządzenia klasy Premium. W smartfonie wprowadzono kilka istotych zmian, ale nadal wygląda on niemal identycznie jak standardowy Galaxy S5, który premierę miał kilka miesięcy temu. Co więcej, nawet jeśli Galaxy F pojawi się oficjalnie, będzie dostępny lokalnie, więc nie mamy co liczyć na jego premierę w Polsce.

źródło: PhoneArena, GSMArena