Wiosna już prawie za nami. Wielkimi krokami zbliża się lato, czyli czas wyjazdów oraz szeroko pojętego odpoczynku. Oczywiście jak zwykle i w czerwcu nie mogło zabraknąć kolejnego już w moim wykonaniu zestawienia pięciu najlepszych aplikacji w danym miesiącu. Myślę, że przed nami kilka ciekawych programów i jestem pewien, że parę z nich przyda się Wam podczas wakacyjnych przygód.

1. Sunrise Calendar

W jednym z moich TOP 5 przedstawiałem Wam świetną aplikację do kalendarza Cal od twórców aplikacji Any.Do. Niestety po pewnym czasie stwierdziłem, że jej ładny interface jest nieco ociężały. Postanowiłem więc poszukać jakiejś alternatywy dla tej aplikacji. Po dość długich poszukiwaniach znalazłem program Sunrise Calendar. Od razu jak zobaczyłem jej design już wiedziałem, że ta aplikacja do kalendarza zostanie ze mną na dłużej.

[nggallery id=455]

Sam interface Sunrise Calendar sprawia wrażenie dość lekkiego i myślę, że w rzeczywistości tak jest. Na samej górze mamy do dyspozycji kalendarz w widoku miesięcznym, a na dole listę z naszymi wydarzeniami. Co ciekawe, kiedy zaczniemy przesuwać tą listę w dół lub w górę, również możemy się przemieszczać pomiędzy różnymi datami bez potrzeby jej osobnego wybierania w widoku miesięcznym. W Sunrise mamy także możliwość zobaczenia pogody na kilka następnych dni. Program ten jest dostępny za darmo w Sklepie Play.

Pobierz Sunrise Calendar

2. Bright Weather

Kojarzycie aplikację Beautiful Widgets, która oferuje mnóstwo różnych widżetów na nasz homescreen? Myślę, że każdy użytkownik Androida kiedyś się z nią spotkał. Jej autorzy postanowili stworzyć całkiem ładną „pogodynkę”. Zacznijmy od tego, że jeśli używacie Androida w wersji KitKat to ucieszycie się z tego, że aplikacja wykorzystuje przeźroczyste paski co moim zdaniem jeszcze bardziej uatrakcyjnia jej wygląd.

[nggallery id=458]

W Bright Weather mamy do dyspozycji trzy ekrany, na których znajdziemy różne wartości dotyczące pogody, a także mapę. Jednym z ciekawych dodatków jest możliwość zrobienia zdjęcia wraz z nałożoną skórką przedstawiającą aktualną pogodę. Niestety największą wadą tego programu jest to, że w wersji darmowej występują reklamy, za których usunięcie deweloper żąda niemal 10 złotych. Lekka przesada, nie uważacie? Gdyby nie ta jedna, aczkolwiek droga w usunięciu wada to uznałbym Bright Weather za idealną aplikację do pogody. 

Labels Bright Calendar

3. Labels

Często zapominacie w jakich temperaturach należy prać nasze ubrania lub czy można je wybielać? Dzięki Labels możecie mieć takie informacje w jednym miejscu na swoim smartfonie. Obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy zrobić zdjęcie metki przy dowolnym ubraniu i dodać je do Labels. Dla każdego zdjęcia można dodać tytuł, krótki opis, a także przypisać dany ciuch do kategorii, aby łatwiej było je znaleźć. Ponad to do każdego dodanego ubrania do Labels możemy wybrać odpowiednie piktogramy, dzięki którym będziemy wiedzieli w jaki sposób należy je pielęgnować.

[nggallery id=456]

Labals pobierzecie zupełnie za darmo z Google Play.

Pobierz Labels

4. QuickPic

Jeśli znudziła się Wam natywna aplikacja galerii to mam dla Was całkiem ciekawą, a przede wszystkim darmową propozycję. QuickPic jest chyba najładniejszą aplikacją do oglądania naszych fotek na smartfonie. Ponownie użytkownicy Androida 4.4 KitKat lub wyżej będą zadowoleni z obsługi przeźroczystych pasków.

[nggallery id=459]

To z czego jestem najbardziej zadowolony to szybkość działania QuickPic, a także piękne animacje poprawiające komfort użytkowania programu. Co ciekawe mamy możliwość wyboru jednego z pięciu motywów kolorystycznych aplikacji, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zachęcam Was do sprawdzenia tego programu.

Pobierz QuickPic

5. FlatWallpapers

Jak dobrze wiecie wszystko co „flat” jest ostanio w modzie. Możemy to zobaczyć np. po designie nowej nakładki TouchWiz w Samsungu Galaxy S5. Ten trend jest również wykorzystywany przy tworzeniu nowoczesnych i minimalistycznych tapet na nasz homescreen. Jedną z ciekawych aplikacji, która oferuje paczkę całkiem przyjemnych tapet tego typu jest program FlatWallpapers.

[nggallery id=457]

FlatWallpapers została stworzona przez portal DroidScreens. Mamy tutaj sześć kategorii tapet, między którymi możemy się swobodnie przemieszczać. Co ważne te wszystkie tapety nie są przetrzymywane bezpośrednio na naszym urządzeniu. Możemy je pobierać za pośrednictwem tego programu. FlatWallpapers pobierzecie za dramo ze Sklepu Play. Obecna baza tapet nie jest duża, ale z każdym dniem jest ich coraz więcej.

 Pobierz FlatWallpapers

Szybko poszło. Tak prezentuje się kolejne zestawienie pięciu najlepszych aplikacji w aktualnym miesiącu. Który program najbardziej przykuł Waszą uwagę? Jak zwykle zapraszam Was również do obejrzenia wersji wideo tego TOP 5, która jest dostępna na moim kanale w serwisie YouTube.