Oferta Google Play w Polsce jest coraz bogatsza, a funkcjonalność i ilość dostępnych usług wreszcie zbliżona do innych europejskich krajów. Sklep Google to już nie tylko miejsce, gdzie dostępne są gry i programy na urządzenia z Androidem. Kilka tygodni temu dostaliśmy możliwość słuchania utworów muzycznych, a teraz do oferty dołączyły filmy. Tak, Google Play Filmy jest wreszcie dostępny w Polsce!

Google Play nie powienien kojarzyć się jako miejsce gdzie znajdziemy tylko gry i programy na nasz smartfon czy tablet. Jest tam już ponad 1,2 mln aplikacji, więc możemy przebierać i wybierać do woli, ale teraz nasz wybór na tym się nie kończy. Oferta sklepu giganta z Mountain View w naszym kraju coraz mocniej się rozszerza, bo niedawno wskoczyła tam muzyka, a teraz pojawiły się też filmy.

Google Play Filmy daje nam dostęp do szerokiej oferty filmów, które możemy zakupić, ale też wypożyczyć na ograniczony czas. Rzecz jasna ta druga opcja jest tańsza, bo koszt w zależności od „hitowości” filmu waha się od kilku do kilkunastu złotych (np. film Lego Przygoda czy Grawitacja obejrzymy za 17 złotych, a kupimy za 59 złotych). Po wypożyczeniu filmu do niego dostęp przez 30 dni, ale musimy pamiętać o tym, że po jego pierwszym uruchomieniu mamy tylko 48 godzin na obejrzenie do końca.

[nggallery id=464]

Filmy dostępne są w dwóch wersjach – standardowej HD, którą możemy obejrzeć w przeglądarce, ale też wysokiej jakości HD w zależności od obsługiwanego urządzenia. Przeważnie materiały mają anglojęzyczną ścieżkę dźwiękową, do której dołączane są napisy, także w większości przypadków w języku polskim. Szczerze powiedziawszy nie znalazłem jeszcze polskiego filmu czy filmu z polskim lektorem. A Wy?

Świetnie, że oferta Google Play w naszym kraju jest coraz bardziej urozmaicona. To dobrze rokuje na przyszłość, bo niewykluczone, że w przyszłości w ofercie pojawią się również urządzenia. Zapewne wiele osób na to czeka, by Nexusy zamawiać bezpośrednio od producenta.

źródło: Google