Plotki, które pojawiły się kilka godzin temu okazały się prawdziwe. Na trwającej jeszcze konferencji Google I/O 2014 w San Francisco swoją małą, oficjalną premierę zaliczył Samsung Gear Live – pierwszy inteligentny zegarek Samsunga działający pod kontrolą platformy Android Wear od Google. Czym charakteryzuje się to urządzenie?

Samsung Gear Live pojawił się na scenie dosłownie przez kilka sekund, ale i tak wzbudził spory aplauz. W gruncie rzeczy nowy smartwatch stanowi połączenie Galaxy Gear z Gear 2 i nowym systemem Google stworzonym z myślą o urządzeniach „do noszenia” – Android Wear. Chociaż Google wspomniało tylko o terminie dostępności Gear Live to, pomijając przy tym całkowicie specyfikację, to i tak trochę już wiemy o zegarku z innych źródeł. Nawet patrząc na powyższe zdjęcie możemy się sporo dowiedzieć.

Wygląda na to, że Gear Live posiada metalową kopertę, w której znajduje się ten sam ekran co w poprzednich smartwatchach Samsunga, czyli 1,63-calowy Super AMOLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Dodatkowo jest otoczony czarną, a nie jak w Gear srebrną ramką. Zegarek został brzydko mówiąc mocno wykastrowany, bo nie znajdziemy w nim już aparatu, przycisku Home czy diody podczerwieni. to jednak oczywiste, bo działa pod kontrolą innego systemu niż Tizen specjalnie przygotowany przez Samsunga. Warto zwrócić uwagę też na pasek, który wygląda  i działa tak samo jak ten spotykany w Gear Fit. Mamy zwykłą, gumowaną opaskę z zapięciem w formie dwóch bolców.

Samsung Gear Live ma jeszcze dziś trafić do sprzedaży za pośrednictwem sklepu Google Play. Cena nie została jeszcze ujawniona, ale patrząc na brak sporej części funkcji w porównaniu do Gear 2 czy nawet Gear 2 Neo, cena nie powinna być wysoka. Nieoficjalnie mówi się, że Gear Live będzie działał pod kontrola dwurdzeniowego procesora 1,2 GHz, który otrzyma wsparcie od 512 MB RAM’u. Jak tylko dowiemy się czegoś więcej damy znać.

Jak Wam się podoba nowy zegarek Samsunga?

źródło: Google Keynote