Jak wiadomo, w ciągu ostatnich kilku lat Samsung przyzwyczaił nas do tego, że wypuszczał swoje smartfony w plastikowych obudowach. Z każdym rokiem jednak producent ulepszał wersję tego tworzywa w swoich flagowcach, gdzie dobrym przykładem był Galaxy Note 3 czy Galaxy S 5. Zastosowany w nich tworzywo swoim wyglądem imituje skórę, jest miły w dotyku i nie zostawia tak dużo odcisków palców. Są oczywiście zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania, ale już wkrótce może pojawić się coś ekstra. 

Co ciekawe, możemy być świadkami, że Samsung, jeszcze w tym roku, zastosuje w urządzeniu metalową obudowę. Koreańskie media pozyskały bardzo interesującą informację o potencjalnej premierze Samsunga Galaxy F (Alpha). Twierdzą one, że Samsung pokaże go światu już 13. sierpnia bieżącego roku.

Oczekuję się, że Galaxy F będzie pierwszym telefonem Samsunga, pochodzącym z ekskluzywnej serii, który będzie łączyć piękno, wytrzymałość i najlepsze podzespoły. Trzeba jednak pamiętać, że Galaxy F w dużej mierze będzie nawiązywał do wyglądu znanego z serii Galaxy S. Specyfikacja jaka wyciekła dzięki AnTuTu wspomina między innymi o Snapdragonie 805 taktowanym zegarem do 2,7 GHz, 5,1-calowym ekranie QHD Super AMOLED, 3 GB pamięci RAM oraz 16 MP aparat z tyłu z optyczną stabilizacją obrazu.

Wygląda na to, że Samsung powoli zdaje sobie sprawę z tego, że koniec końców będzie musiał wprowadzić na rynek urządzenie w metalowej obudowie, sądząc po ostatnich wyciekach. Nie chwalmy jednak dnia przed zachodem słońca i z oceną poczekajmy do momentu, kiedy Samsung zaprezentuje światu długo wyczekiwanego, metalowego Galaxy F. Jak już wspomniałem, być może stanie się to już w połowie przyszłęgo miesiąca.

Musimy także podchodzić do tych informacji z dystansem, gdyż nie zostały one oficjalnie potwierdzone. A Wy co sądzicie o tych informacjach, jakie dostarczyły nam koreańskie media?

źródło: ETNews przez PhoneArena