Samsung wypuszczając serię Galaxy Note stworzył zupełnie nową kategorię. Wraz z nowym urządzeniem zaoferował nam swój rysik S-Pen, który działa w połączeniu z ekranem dotykowym. Według zgłoszenia patentowego opublikowanego przez spółkę w Korei Południowej, Samsung ma zamiar w przyszłych rysikach S-Pen użyć technologii ultradźwiękowej.

Patent opisuje funkcjonowanie rysika przy użyciu fal ultradźwiękowych, gdzie fale będą odbierane przez cztery czujniki umieszczone w każdym rogu na przodzie smartfona. Używając tej technologii, może okazać się, że czujniki dotykowe na ekranie będą niepotrzebne, co w rezultacie wpłynie na niski koszt produkcji oraz na zastosowanie cieńszego wyświetlacza. Mówi się o tym, że jeśli Samsung wykorzysta ten patent w nadchodzącym Galaxy Note to przełoży się na smukłość phabletu.

Samsung produkując S-Pen, który używałby technologię ultradźwiękową nie byłby pierwszym producentem, ponieważ to Qualcomm zaprezentował na początku tego roku tablet, w raz z rysikiem o podobnej funkcjonalności. Zważając na to, że wersja Galaxy Note 4 zasilana przez Snapdragona 805 ma pojawić się na targach IFA 2014 w Berlinie, można przypuszczać, że taki rysik pojawi się w kolejnym flagowym tabletofonie. A kto wie, może nawet w jednej z odmian Galaxy Note 4.

Byłoby super, jeśli Samsung faktycznie dąży do wdrożenia technologii ultradźwiękowej w nadchodzących urządzeniach w najbliższym czasie. Bo jak wiadomo, nie zawsze złożenie patentu wiąże się z tym, że rozwiązanie ujrzy światło dzienne. A Wy chcielibyście, aby taka futurystyczna technologia pojawiła się w Samsungu Galaxy Note 4? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: KIPRIS przez SamMobile