Wielu z nas co dzień korzysta ze słuchawek dołączonych do naszego smartfonu. W większości są to słuchawki dokanałowe. O wygodzie użytkowania nie będziemy dyskutować, ale trzeba przyznać, że słuchawki dołączane do zestawu wraz z telefonami Samsunga są całkiem dobrej jakości (przynajmniej te w przypadku wyższych modeli). Jednak, by posłużyły nam przez dłuższy czas, a komfort użytkowania był na wysokim poziomie trzeba o nie odpowiednio zbać.

Przewód słuchawek dołączanych do zestawu wraz z Samsungiem Galaxy S III, Galaxy S 4 czy Galaxy Note 3 teoretycznie jest zrobiony w ten sposób, by nie ulegał splątaniu podczas noszenia w kieszeni spodni, czy też ogólnie rzecz biorąc transportu. Trzeba przyznać, że zamysł producenta jak najbardziej się sprawdził. Oczywiście nie da się w pełni uniknąć splątania jednak nie jest tak źle jak w przypadku zwykłych kabli słuchawkowych.

Jak w przypadku większości słuchawek dokanałowych problem pojawia się w sytuacji, gdy naprawdę intensywnie z nich korzystamy. Otóż na naszych słuchawka ch oraz w środku gumek okrywających membranki głośnika zbiera się dużo brudu, woskowina z ucha czy zaschnięty pot. Nie ma się co wstydzić o tym pisać, bo pewnie każdemu się to w mniejszym bądź większym stopniu przytrafia. Co wtedy? Często ciężko jest je wyczyścić, a próby wydmuchnięcia brudu nie przynoszą efektu.

Zaprezentuję Wam najprostszy sposób jaki znam na wyczyszczenie naszych słuchawek. Sposób niezwykle prosty i szybki. Jest to również metoda, która pozwoli na szybką wymianę gumek na słuchawkach i dopasowanie odpowiedniego rozmiaru do swojego przewodu słuchowego. W końcu po to producent daje nam silikonowe nakładki w kilku rozmiarach wraz ze słuchawkami. Tylko idealne dopasowanie gumki do słuchawki zapewni odpowiedni komfort słuchania bez uczucia przykrego uwierania w uchu, bądź ciągłego wypadania słuchawki. Wszystko zostało wyjaśnione w poniższym poradniku wideo. Zapraszam!

A Wy macie jakieś swoje patenty na słuchawki? Zapraszam do komentowania.

źródło: YouTube