Samsung nadal nie zwalnia tempa w produkcji smartfonów. W ostatnim czasie został zaprezentowany Galaxy Star 2, a Koreańczycy ponoć zamierzają wypuścić kolejny budżetowy smartfon z KitKatem z serii Galaxy Star. Mowa tutaj o Samsungu Galaxy Star Advance SM-G350E. Takie informacje podał jeden ze sprzedawców w Indiach ujawniając przy tym prawdopodobną specyfikację.

Smartfon Galaxy Star Advance jest podobny do Galaxy Star 2. Będzie pracował na Androidzie 4.4 KitKat oraz ma posiadać dodatkowy slot na kartę SIM. Reszta specyfikacji ma obejmować 4,3-calowy ekran TFT o rozdzielczości WVGA (480×800 pikseli), dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz (nie wiadomo jakiego producenta), 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć do 32 GB za pomocą karty microSD. Smartfon ma posiadać także aparat 3 Mpix, przednią kamerkę 1,9 Mpix oraz baterię o pojemności 1800 mAh. Galaxy Star Advance w Indiach ma kosztować 7,299 INR (około 367 złotych).

Dowiadujemy się również o aplikacjach jakie mogą znaleźć się na Galaxy Star Advance. Z ujawnionych informacji wynika, że w urządzeniu znajdzie się ChatON, aplikacja do nagrywania wideo, Google Talk, Google Maps, Samsung Apps (od niedawna Galaxy Apps) i radio FM. Nie wiadomo jak będzie wyglądało owe urządzenie, ale zapewne będzie zbliżone do tego, które widzicie powyżej – Galaxy Star.

Warto zaznaczyć, że w piątek ten sam sprzedawca umieścił szczegółowe informacje o rzekomym pojawieniu się w Indiach Galaxy S5 ze wsparciem LTE, o którym więcej przeczytacie w naszym wpisie. Do tych dwóch informacji należy podchodzić z dystansem, gdyż nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone.

źródło: Gadgets