Samsung oprócz produkcji smartfonów i tabletów zajmuje się również produkcją smartwatchy. Koreańczycy w swoim portfolio mają już takie zegarki jak Galaxy Gear, Gear 2, Gear 2 Neo, Gear Fit oraz Gear Live zaprezentowany niedawno na konferencji Google I/O i pracujący na nowym systemie Android Wear. Nowe zegarki Samsunga pojawiły się z systemem Tizen (oprócz Gear Fit który ma system dedykowany), ale Galaxy Gear do niedawna pracował jeszcze w oparciu o Androida. Jednak już jakiś czas temu w niektórych krajach otrzymał aktualizację do Tizena, co też dzieje się teraz z egzemplarzami w USA.

Samsung ogłosił, że amerykańscy użytkownicy Samsunga Galaxy Gear mają teraz możliwość zmiany systemu operacyjnego z Androida do Tizena. Mimo tego, że Samsung udostępnił globalnie (także dla Polski) tą opcje już w maju o czym mogliście przeczytać tutaj, to dopiero dziś pozwala oficjalnie na zmianę systemu w Galaxy Gear z Androida do Tizena za oceanem.

Na stronie Samsunga znajduje się więcej informacji na temat nowych funkcji smartwatcha, które obejmują konfigurowalny interfejs, dostęp do prawie trzy razy większej ilości aplikacji firm trzecich oraz nowy odtwarzacz muzyki. Również na stronie południowokoreańskiego producenta zostały umieszczone szczegółowe instrukcje w jaki sposób użytkownicy mogą przejść z Androida do Tizena. Aby to zrobić amerykańscy użytkownicy będą musieli zainstalować na swoich komputerach program Samsung Kies, w wersji 2.6 lub 3.0, co jest zależne od posiadanego obecnie oprogramowania na zegarku. Oczywiście zmiana systemu operacyjnego wiąże się z usunięciem wszystkich danych z Galaxy Gear, dlatego też każdy kto zdecyduje się na aktualizację powinien wykonać kopię zapasową wszystkich danych.

Teraz nie zostaje nam nic innego jak czekać, aż Samsung oficjalnie da możliwość zamiany systemu Android na Tizen użytkownikom z innych krajów. Na całe szczęście Polacy mają to już za sobą, bo otrzymali aktualizację jako jedni z pierwszym. Ja Tizena na swoim Galaxy Gear wgrałem już w maju i jestem bardzo zadowolony, że Samsung udostępnił tą aktualizację tak szybko.

A Wy już posiadacie Tizena na swoim Galaxy Gear?

źródło: Samsung przez AndroidCentral