Wakacje zaczęły się już na dobre, ale na całe szczęście galaktyczna redakcja pracuje dla Was. Wiem, znowu się trochę opóźniło z lipcowym zestawieniem najlepszych aplikacji. W tym miesiącu przyznam, że nie było łatwo znaleźć interesujące programy, ponieważ przez długi czas nie pojawiały się takie, które według mnie zasługiwałyby na opisanie w lipcowym zestawieniu. Jestem pewien, że trzecia aplikacja trochę Was zdziwi, ale zdecydowałem się ją tutaj umieścić, ponieważ niesamowicie ułatwiła mi codzienne życie. Mam nadzieję, że reszta programów, które zaraz przedstawię zainteresuje Was no i oczywiście pozwoli jeszcze bardziej usprawnić korzystanie ze smartfona bądź tabletu.

1. JOT! – Notes Widget

Ile razy zdarzyło się Wam nie zapisać jakiejś bardzo ważnej notatki, ponieważ szukaliście w swojej liście aplikacji odpowiedniego do tego programu. Jot! to banalnie prosta aplikacja, która w zasadzie nie posiada własnego okna i właśnie to jest w niej genialne. Po kliknięciu na ikonę aplikacji w bardzo szybki sposób jesteśmy przenoszeni do niewielkiego okna, w którym zapisujemy ważny dla nas tekst i klikamy przycisk JOT. Co ważne, dopóki nie skończymy pisać naszej notatki program będzie zawsze pamiętał zapisany przez nas wcześniej tekst.

Kiedy już napiszemy wszytko czego potrzebujemy klikamy na przycisk opcji, który przenosi nas do udostępniania tekstu. W ten sposób możemy przenieść tekst do głównej aplikacji do notatek, a nawet wysłać przykładowo tweeta z treścią notatki stworzonej w JOT!. Program ten pobierzecie za darmo ze Sklepu Play.

Pobierz JOT! – Notes Widget


2. Commandr

Zapewne każdy kto choć trochę interesuje się Androidem zna słynną już komendę „OK Google”, która jeśli mamy ustawiony język angielski w Google Now aktywuje wyszukiwanie głosowe. Autor aplikacji Commandr postanowił wykorzystać ową komendę do łatwiejszego zarządzania funkcjami naszego telefonu.

Po uruchomieniu aplikacji wybieramy proste komendy głosowe, które mogą nam się przydać np. wyłaczenie Wi-Fi, włączenie latarki itd. Niestety na chwilę obecną nie ma ich dużo, ale mamy możliwość głosowania nad wprowadzeniem zupełnie nowych poleceń. Co ciekawe każdy może stworzyć swoją komendę przy pomocy aplikacji Tasker. Commandr znajdziecie za darmo w Google Play.

Pobierz Commandr


3. Studio twórców YouTube

Wiem, ta aplikacja dla sporej części z Was jest zupełnie nie przydatna. Zdecydowałem się umieścić ją w tym zestawieniu, ponieważ niesamowicie ułatwiła mi zarządzenie moim kanałem w serwisie YouTube.  Zacznijmy jednak od początku.

Wiele razy zdarzało mi się, że chciałem odpowiedzieć na komentarz pod moim filmem, ale żeby zrobić to w sposób wygodny musiałem wchodzić na pełną stronę YouTube, której obsługa nawet na ekranie o przekątnej 5-ciu cali była bardzo irytująca. Dzięki programowi Studio Twórców mogę na taki sam komentarz odpowiedzieć w 3 minuty, a nie w 10 jak to się miało wcześniej. Co więcej w tym programie możemy także zarządzać naszymi filmami, a nawet podejrzeć statystyki naszego kanału. Polecam tą aplikację każdemu, kto prowadzi kanał na YouTube.

Pobierz Studio twórców YouTube


4. ShortPaste

Myślę, że nie tylko mnie denerwują coraz to dłuższe linki, które chcemy w prosty sposób udostępnić np. na Twitterze lub Facebooku. Short Paste bardzo ułatwiła mi tą czynność. Po uruchomieniu programu wystarczy skopiować link z naszej przeglądarki internetowej, następnie uruchamiamy ShortPaste i ten sam link jest już dla nas skrócony do dość prostej formy.

W aplikacji możemy wybierać pomiędzy dwoma serwisami, które skracają link. Są nimi goo.gl oraz bit.ly. Short Paste pobierzecie za darmo prosto z Google Play.

Pobierz ShortPaste


5. Car Dashboard

Jeśli używacie swojego smartfona „za kółkiem” to zapewne nie raz mieliście problem z jego obsługą kiedy był w specjalnym uchwycie. Szczególnie na polskich drogach jest ciężko z trafieniem w odpowiednią ikonę lub przełącznik. Car Dashboard pozwala w dość ciekawy sposób uprościć nasz ekran domowy na czas prowadzenia przez nas pojazdu. Na ekranie domowym Car Dashboard znajdziemy od góry zegarek z datą oraz aktualną pogodą, który swoją drogą przypomina mi ten znany z nakładki HTC Sense, poniżej znajdziemy kilka szybkich przełączników oraz aktualną prędkość określaną na podstawie modułu GPS.

Na ekranie domowym mamy możliwość wybrania czterech ikon do ulubionych aplikacji. W Car Dashboard występują również gesty przesuwania w prawo lub w lewo, które przeniosą nas do aplikacji telefonu, a także do ekranu z dodatkowymi sześcioma ikonami do ulubionych programów. Car Dashboard jest dostępny oczywiście za darmo w Sklepie Play. Istnieje również wersja płatna tej aplikacji, która usuwa reklamy.

Pobierz Car Dashboard

Tak prezentuje się pierwsze wakacyjne TOP 5 aplikacji w tym roku. Jestem pewien, że kilka z tych aplikacji przyda się Wam podczas wypoczynku lub w drodze na urlop. Przyznam, że kilka z nich naprawdę ułatwiło mi życie i teraz mogę jeszcze szybciej wykonywać różne czynności na moim smartfonie.  Jak zawsze zachęcam Was również do obejrzenia tego zestawienia w wersji wideo na moim kanale w serwisie YouTube.

Czekamy także na Wasze propozycje do kolejnego TOP 5 aplikacji. Jeśli wyszukaliście coś ciekawego w Google Play dajcie nam znać poniżej w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj