Sprawa o tyle prosta co ciągle przewijająca się w sieci. Sam niedawno byłem w takiej sytuacji i postanowiłem napisać do pomocy Dropbox. Promocja jaką otrzymujemy wraz z zakupem nowego urządzenia Samsung jest prosta i czytelna. 50 GB na 2 lata dla nowych klientów. Taka pojemność w wirtualnej chmurze pozwala na przechowywania ogromnej ilości zdjęć i innych danych. Niestety nie jest tak różowo.

Dlaczego akurat teraz wszyscy masowo pytają o Dropbox i zasady przyznawania darmowych GB? Może mało osób kojarzy fakt, że to właśnie Samsung Galaxy S III jako pierwszy wprowadził taki gratis przy zakupie nowego smartfona. Wiele osób wtedy rozpoczęło swoją przygodę z Dropbox i zgadnijcie, właśnie minęły 2 lata. Końcówka maja, a tak naprawdę czerwiec 2012 roku to data wprowadzenia modelu na rynek. Naturalna kolej rzeczy to fakt, że jeśli w ciągu tych dwóch lat kupowaliśmy kolejne urządzenia koreańskiego producenta data ważności darmowych 50 GB powinna się przedłużać. Niestety tak nie jest. Ww. promocja jest jednorazowa w ramach jednego konta. Jeśli założymy inne konto to otrzymamy nową paczkę GB, ale nie na starym z którego już korzystaliśmy.

Opcje mamy generalnie dwie. Możemy podpiąć inne konto i całą zawartość pierwszego przenieść na dysk, a później znów do wirtualnej chmury, albo pozostać przy darmowych GB. W chwili obecnej mam 6,25 i szczerze powiedziawszy nie wiem z czego to wynika. Wiadomo, że za polecanie usługi i zapraszanie znajomych można otrzymać dodatkową przestrzeń, ale szczegóły musicie znaleźć na stronie www.dropbox.com. Z tego co się orientuję to jeszcze jedna firma oferuje darmową przestrzeń dyskową w ramach Dropbox i jest nią HTC. Te promocje nie wykluczają się, ale podejrzewam, że również jest ona jednorazowa. Niby fajnie, ale nie do końca i niestety nie udało mi się dowiedzieć czy to Samsung czy Dropbox był pomysłodawcą takich ograniczeń. W ostateczności założenie drugiego konta z numerkiem 2 nie jest jakimś strasznym rozwiązaniem. A Wy z czego korzystacie? Jaka wirtualna chmura jest dla Was najlepsza? Płatna czy darmowa oferta?

7 KOMENTARZE

    • 1. Zaloguj się do Dropbox w przeglądarce, a potem wejdź w Ustawienia i potem w Konto.
      2. Kliknij na ikonę Dropboxa w pasku, a następnie w Ustawienia. Wyśwetli się ilość używanego miejsca.

  1. Ja mam one drive jestem bardzo zadowolony bi na start otrzymujemy 7gb a jeśli się zdecydujemy na kopie zapasową z aparatu otrzymujemy następnie 3gb. Skorzystałem jeszcze z okazji u poleciłem tą chmure na Facebooku po czym otrzymałem 7gb. Razem mam 18gb bo jeden dali w prezencie

  2. Ja pierwszego Drogba dostałem właśnie z Galaxy S, później raz z HTC One i kolejny raz z HTC ONE M8. Przeczytałem o promocji z Galaxy Tab S i dupa. Tu kolejny raz dodatkowej przestrzeni nie było ; ((

  3. Też właśnie się dowiedziałem o tym, że promocja jest jednorazowa. Z każdym nowym S Samsung chwalił się głośno, że wraz z zakupem telefonu dostajemy dostęp do Dropboxa. Niesmaczne. Nie podoba mi się takie traktowanie klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj