Czarne prognozy Samsunga dotyczące mniejszej sprzedaży swoich urządzeń i mniejszego zysku w drugim kwartale tego roku się spełniły. Teraz firma ma nadzieje, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy sprzedaż urządzeń wzrośnie. Nowa strategia południowokoreańskiego producenta została wyszczególniona przez Wall Street Journal i pokazuje to, czego mogliśmy się spodziewać. Samsung ma zamiar produkować jeszcze więcej nowych modeli telefonów.

Samsung Electronics planuje globalnie uruchomić dwa nowe smartfony wysokiej klasy w ciągu najbliższych 6 miesięcy. W wywiadzie dla Wall Street Journal Kim Hyun-joon, jeden z wiceprezesów działu mobilnego Samsunga, powiedział, że jeszcze w tym roku zobaczymy dwa nowe smartfony. Jeden z nich ma mieć duży ekran, a drugi ma być wykonany z „nowych materiałów”. Pierwszy z nich to najprawdopodobniej Samsung Galaxy Note 4, który zadebiutuje we wrześniu na targach IFA 2014 w Berlinie. Drugim nowym smartfonem przypuszcza się, że może być ten z nowej serii Galaxy F, a może nawet Galaxy Alpha, o którym słychać coraz więcej informacji. Samsung pod pojęciem „nowych materiałów” być może ma na myśli połączenie metalu z poliwęglanem, chyba że chce nam zrobić niespodziankę i zastosuję materiały ceramiczne czy włókno węglowe z szafirowym szkłem. Byłoby super, prawda?

Stworzenie nowej strategii przez Samsunga z pewnością ma coś wspólnego z ostatnim raportem jaki opublikowała firma IDC odnośnie sprzedaży smartfonów i udziału w rynku w drugim kwartale 2014 roku. Warto tutaj zaznaczyć, że Koreańczycy poinformowali już wcześniej inwestorów o tym, że 2. kwartał przyniesie straty, więc byli oni w pewnym sensie na to przygotowani. Konkurencja jest naprawdę bardzo dobra w tym roku i Samsung z pewnością to dostrzega. Wymusza to na nim tworzenie jeszcze lepszych urządzeń i nowych działań, aby zwrócić na siebie uwagę inwestorów i konsumentów. Druga połowa 2014 roku robi się naprawdę bardzo ciekawa i już nie mogę doczekać się jak Samsung wypuści swoje najnowsze urządzenia.

A Wy chcielibyście, aby Samsung pokazał smartfon wykonany z innych materiałów niż plastik?

źródło: Wall Street Journal przez GSMDome