Dzisiejszy dzień można uznać za dzień oficjalnego startu sprzedaży Galaxy S5 mini w naszym kraju. Świadczą o tym między innymi informacje w niektórych sklepach internetowych, które zawierają dzisiejszą datę. Czy Galaxy S5 mini osiągnie większy sukces niż poprzednik? Sprawdziliśmy gdzie już teraz można kupić mniejszą wersję flagowca Samsunga i w jakiej cenie.

Gdybym nie był przyzwyczajony do serii Galaxy Note, a na zakup smartfonu miałbym nie więcej niż 1700 złotych, z pewnością Galaxy S5 mini byłby w kręgu mojego zainteresowania (choć miałby mocną konkurencję ze strony Ascend P7), bo w ofercie przedsprzedażowej był oferowany razem z Gear Fit. Galaxy S4 mini znam od pierwszej do ostatniej śrubki, bo od długiego czasu używa go moja druga połówka. To telefon idealny do damskiej dłoni, świetnie wyważony i na tyle wydajny, by sprostać codziennym zadaniom. Choć Galaxy S5 mini jest trochę większy to i tak ma spore szanse na zdetronizowanie swojego poprzednika.

Samsung Galaxy S5 mini dzisiaj trafia do sprzedaży. Cena ustalona przez producenta i umieszczona w oficjalnym komunikacie prasowym wskazywała, że każdy zainteresowany będzie musiał przygotować 1699 złotych. Teraz jest to cena za sam telefon bez innych dodatków jak to miało miejsce w zamówieniach przed premierą. Na pewno tyle wydamy w oficjalnych sklepach Samsung Brand Store i w kilku innych jak Sferis czy Matrix Media. W pozostałych sklepach bywa różnie z trzymaniem się ceny detalicznej, a koszt zakupu sięga nawet, uwaga… 2100 złotych. Rzecz jasna oferty z najniższą kwotą znajdziemy na Allegro, gdzie cena Galaxy S5 mini rozpoczyna się już od niecałych 1500 złotych. Aukcji na obecną chwilę jest kilka i jak wiadomo, trzeba podchodzić z rozwagą i należytą ostrożnością (choć jeśli sprzedawca jest wiarygodny to jest to zakup internetowy jak każdy inny).

Nieco inaczej jest z dostępnością. Dzisiaj (01.08) ciężko będzie od tak wejść do sklepu i po chwili z niego wyjść z Galaxy S5 mini w ręce. Co najwyżej będzie można złożyć zamówienie i odebrać go po weekendzie. Chyba, że smartfon zamówiliśmy w przedsprzedaży to jest szansa, że pierwsza partia wysyłek została już zrealizowana.  Dzwoniłem nawet do wszystkich salonów Brand Store i we wszystkich usłyszałem, że telefon jest nie jest dostępny, a dostawa planowana jest na początek przyszłego tygodnia.

Planujecie zakup Galaxy S5 mini? A może już jesteście szczęśliwym posiadaczem tego smartfonu? Jeśli chcecie sprawdzić aktualną cenę Galaxy S5 mini można zrobić to na tej stronie lub poniżej, porównując ją od razu do Galaxy S5.