Premiera Samsunga Galaxy Note 4 już blisko. Nie dziwi więc coraz więcej pojawiających się informacji na jego temat. Z pewnością nowy tabletofon Samsunga jest teraz najbardziej wyczekiwanym urządzeniem w tym roku. Dzisiaj pojawiła się kolejna plotka odnośnie wielkości ekranu w nadchodzącej czwartej galaktyce z serii Note.

Poprzednie generacje Galaxy Note nie zmieniały się drastycznie, zawsze posiadały bardzo duży wyświetlacz i rysik S Pen, który bardzo ułatwiał pracę ze smartfonem. Do tej pory pojawiały się informacje, że Galaxy Note 4 będzie posiadał 5,7-calowy wyświetlacz. Jednak chińskie źródła twierdzą, że Galaxy Note 4 zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli), co przełoży się na jeszcze większe zagęszczenie pikseli – 534 pikseli na cal. Są to informację sprzeczne z tymi jakie docierają do nas z zachodniej granicy. Chińscy informatorzy twierdzą także, że 4. generacja Note’a będzie posiadać 16 Mpix aparat główny z możliwością nagrywania filmów w 4K, zaś z przodu będzie 2 Mpix aparat. Takie dane także są sprzeczne z niektórymi przeciekami z zachodniej granicy, które mówią o 12 Mpix aparacie z tyłu.

Pozostała specyfikacja jest taka sama jak sugerują zachodnie raporty i obejmuje, w zależności od regionu, czterordzeniowy procesor Snapdragon 805 o taktowaniu 2,5 GHz lub ośmiordzeniowy Exynos 5433, 3 GB pamięci operacyjnej RAM, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 128 GB za pomocą kart micoSD.

Nadal nic nie wiadomo o dostępności Samsunga Galaxy Note 4 oraz jego cenie, ale tego dowiemy się już niebawem, kiedy to nowa generacja Galaxy Note zostanie zaprezentowana 3. września na targach IFA 2014 w Berlinie.

A Wy jaki chcielibyście znaleźć ekran w Samsungu Galaxy Note 4? 5,5-calowy czy 5,7-calowy wyświetlacz? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: CNMO przez Slashgear