Kilka dni temu Samsung poinformował świat, że 3. września odbędzie się jego impreza UNPACKED 2014 EPISODE 2, czyli tuż przed startem IFA 2014, gdzie poznamy Galaxy Note 4. Jest to dość odważna deklaracja, że właśnie tego dnia pojawi się czwarta odsłona serii Note. Pozostaje jeszcze pytanie odnośnie ceny i daty jego sklepowej dostępności. Cenę możemy poznać podczas konferencji lub dopiero kilka dni po premierze. Odnośnie daty pojawienia się Note’a 4 wiemy nieco więcej.

Samsung rozesłał już zaproszenia na premierę Galaxy Note 4 oraz opublikował grafikę, na której zostało umieszczone kilka funkcji, o których więcej przeczytacie tutaj.  Ale teraz na co najbardziej czekamy jest to, kiedy tabletofon będzie dostępny w sklepach. Nowe informację mówią o tym, że nowy flagowiec Samsunga w sklepach pojawi się między 15, a 28. września. Ten przedział czasowy nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, ale to nie zmienia faktu, że wypuszczenie Galaxy Note 4 zaraz po premierze z pewnością byłoby dobrym posunięciem Samsunga. Jeśli źródło okaże się prawdziwe, to oznacza, że ​​możemy zobaczyć Note 4 w niecałe dwa tygodnie po jego premierze.

Data wydania Samsunga Galaxy Note 4
Data wydania Samsunga Galaxy Note 4 / źródło: AndroidAuthority

 

Dzisiaj do sieci przedostało się także pudełko (zdjęcie poniżej) w jakie prawdopodobnie będzie zapakowany Samsung Galaxy Note 4. Jak widać, pudełko różni się od tych wcześniejszych, które są wykonane z ekologicznych materiałów. Pudełko ma szary, metaliczny wzór, co może sugerować, że materiałem użytym w obudowie Galaxy Note 4 będzie metal. Co ciekawe, na tapecie smartfona widać datę 15. września, o której pisałem wyżej. Nie pamiętam, aby Samsung na pudełkach umieszczał daty wprowadzenia swoich urządzeń na rynek. Myślę, że ktoś po prostu do stworzenia zdjęcia użył programu graficznego i opakowanie dalej będzie wyglądało jak te od Galaxy S5 i Galaxy Note 3. Wątpliwość wzbudza cyfra cztery, która wygląda nienaturalnie.

Samsung Galaxy Note 4 pudełko źródło: PhoneArena
Samsung Galaxy Note 4 pudełko / źródło: PhoneArena

 

Tak czy inaczej trzeba te informację brać z przymrużeniem oka i poczekać na oficjalną zapowiedź Koreańczyków. Mam nadzieję, że na Mobile UNPACKED 2014 EPISODE 2 w Berlinie dowiemy się o cenie i o dacie pojawienia się Samsunga Galaxy Note 4 w sklepach. Możemy być pewni, że Samsung w zestawie z Note 4 zaproponuje również coś ekstra, gdy zdecydujemy się na kupno urządzenia w przedsprzedaży.

Co sądzicie o dacie dostępności, która wyciekła do sieci? Czy jest ona prawdopodobna? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: AndroidAuthority, PhoneArena