Powoli Android 4.4 KitKat jest dystrybuowany do coraz większej liczby urządzeń. Ostatnio pisaliśmy o aktualizacji europejskiej wersji Galaxy S4 LTE-A do KitKata czy też Galaxy S4 mini Duos. Tymczasem ta aktualizacja zmierza na pokład innego smartfona od Koreańczyków – Galaxy Note 3 Neo. Jakie zmiany wprowadza? Gdzie rozpoczął się proces aktualizacji? 

Galaxy Note 3 Neo w wersji międzynarodowej (SM-N750 z układem Snapdragon 400) doczekał się aktualizacji dopiero 4 miesiące później, aniżeli jego koreański odpowiednik. Co spowodowało takie opóźnienie wdrażania KitKata? Ciężko powiedzieć, ale na pewno miało to związek ze zmianami regionalnymi w oprogramowaniu.  Możemy być jednak zadowoleni, że KitKat trafi w ciągu najbliższych dni na pokład mniejszego kolegi Galaxy Note 3.

Co wprowadza ta aktualizacja? Otóż poprawia wydajność oraz stabilność systemu, wprowadza belkę systemową z białymi ikonkami, zapewnia poprawę czasu pracy i wsparcie dla bezprzewodowego drukowania, daje odmieniony ekran blokady czy też umożliwia włączenie trybu pełnoekranowego w przeglądarce oraz galerii. Oczywiście zmian jest więcej, ale nie są one aż tak ważne, jak wymienione przed chwilą.

Jako pierwsi KitKata na swojego Galaxy Note 3 Neo mogą pobrać użytkownicy w Indiach. Kolejne regiony świata powinny otrzymać aktualizację w ciągu najbliższych dni lub tygodni. Oprogramowanie można pobrać z tego linku i wrzucić na swój egzemplarz korzystając z Galaktycznego Poradnika, pamiętając jednak, że całą procedurę instalacji wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Niestety dalej nic nie wiadomo, kiedy Android 4.4.2 trafi na pokłady Galaxy Note’ów 3 Neo, pochodzących z polskiej dystrybucji. Najprawdopodobniej polscy użytkownicy będą musieli poczekać na początek września. Pytanie też co z Galaxy Note 2, kiedy ten model otrzyma KitKata? Jak tylko coś będziemy wiedzieć, damy znać.

źródło: Samsung-Updates,  SamMobile