Samsung kontynuuje politykę zwiększania ilości akcesoriów dla swoich smartfonów. Kiedy koreański gigant technologiczny zapowiada swoje nowe flagowe urządzenia, zapowiada także mnóstwo oficjalnych akcesoriów dla tych urządzeń. Akcesoria te służą głównie do ochrony obudowy i ekranu przed uszkodzeniem, do bezprzewodowego ładowania czy do powiększenia pojemności baterii. Dzisiaj dotarły do nas informację, że Samsung rozwija specjalną obudowę zwaną Ultrasonic Cover.

Jak twierdzą redaktorzy z SamMobile, Samsung opracowuje specjalne akcesorium dla niepełnosprawnych osób o nazwie Ultrasonic Cover. Jest to obudowa, która posiada czujnik ultradźwięku, który wykrywa przedmioty znajdujące się przed osobą i dostarcza informacje zwrotne, dzięki którym osoby niewidome lub niedowidzące mogą poruszać się w nieznanym otoczeniu. Sensory mają zasięg do dwóch metrów, co powinno wystarczyć jeśli chodzi o omijanie przeszkód lub ludzi w takim promieniu, który pozwoli zatrzymać się przed obiektem lub w niego nie uderzyć. Powiadomienia są wysyłane do smartfona w formie wibracji lub asystenta głosowego podpowiadającego w poruszaniu się.

Ultrasonic Cover
Ultrasonic Cover dla Galaxy Core Advance / źródło: Samsung

 

Na zdjęciach powyżej możecie zobaczyć jak takie akcesorium wygląda na smartfonie Samsung Galaxy Core Advance. Użytkownicy będą mogli również zmienić zakres sygnałów ultradźwiękowych i wybrać jedną z trzech poziomów – krótki, średni i długi. Trzeba zaznaczyć, że gdy użytkownik zwiększy zakres sygnałów ultradźwiękowych, szerokość strefy objętej czujnikiem ultradźwiękowym będzie mniejsza.

Może to być jeden z najbardziej użytecznych akcesoriów Samsunga, które może naprawdę pomóc osobom niepełnosprawnym i znacznie poprawić im życie. Prawdopodobnie Ultrasonic Cover zostanie pokazany podczas imprezy UNPACKED 2014 Episode 2 w Berlinie już trzeciego września.

Co sądzicie o takim dodatku do Note 4? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: SamMobile