Czasy, w których jedna ładowarka wystarczała, aby naładować swoje urządzenie już dawno odeszły. W dobie postępu technologicznego, gdzie producenci biją się o klienta wypuszczając z roku na rok coraz więcej elektroniki w atrakcyjnych cenach, spowodowało, że ludzie mają w swoich domach, biurach, samochodach dużo elektroniki, która potrzebuje energii. Dosyć popularne w ostatnim czasie są power banki, czyli przenośne baterie. Wadą takiego rozwiązania jest to, że te baterie mają określoną pojemność i mogą naładować smartfona średnio od trzech do pięciu razy.

Wyobraźcie sobie taką sytuację. Wychodząc z domu zabieracie ze sobą smartwatch, smartfon i tablet. Jesteście już w połowie drogi do szkoły, na uczelnie czy do pracy i przypomnieliście sobie, że zapomnieliście naładować swoje gadżety (wiem to ekstremalna sytuacja i trzeba mieć naprawdę dużego pecha, ale taka sytuacja może się zdarzyć). Macie przy sobie jedną zwykłą ładowarkę, a do naładowania są trzy urządzenia. Zapewne po dotarciu do miejsca docelowego podłączycie to, które najbardziej Wam będzie w tym dniu potrzebne. Drugą ładowarkę pożyczycie od kolegi lub koleżanki, która dziwnym trafem miała przy sobie. Podłączacie drugie urządzenie do gniazdka. Jakimś cudem wytrzasnęliście trzecią ładowarkę i ładujecie trzecie urządzenie, zajmując tym samym trzy gniazdka. Taka sytuacja może wydawać się dla ludzi postronnych trochę dziwna, a nawet śmieszna lub może ich zdenerwować, bo nie będą mogli podłączyć swojego smartfona. I tutaj z pomocą przychodzi Samsung. Firma stworzyła ładowarkę, która może ładować aż trzy urządzenia w tym samym czasie z jednego kontaktu.

Mowa tutaj o ładowarce Samsung Multi Charging Cable, która posiada trzy złącza microUSB i jedno złącze USB. Ładowarka sama wykryje ile urządzeń jest podłączonych i następnie zoptymalizuje rozkład sił pomiędzy urządzeniami. Jedno urządzenie będzie ładowane o natężeniu 2A, dwa urządzenia o natężeniu 1A, a trzy urządzenia ładowane w tym samym czasie dostaną ładunek o natężeniu 667 mA. Trzeba przyznać, że jest to niewiele i jeśli będziemy się gdzieś spieszyć to wszystkie z nich w pełni tak szybko nie naładujemy.

Samsung Multi Charging Cable
Samsung Multi Charging Cable / fot. Samsung

 

Ładowarka już wkrótce będzie dostępna w sprzedaży na stronie internetowej Samsunga za 39,99 dolarów, co na nasze daje około 126 złotych. Mam nadzieję, że będzie ją można zakupić także w Polsce, bo jest to bardzo ciekawe akcesorium, które niweluje niepotrzebną ilość kabli.

Podoba Wam się ładowarka Samsung Multi Charging Cable?

źródło: Samsung