Obecnie na rynku jest druga generacja smartwatchy od Samsunga. Jednak zegarki mogą się spodziewać rychłego debiutu swojego następcy. Bardzo możliwe, że obok Gear VR oraz Galaxy Note 4 zobaczymy także nowy inteligenty zegarek lub zegarki od Koreańczyków. Czym ma nas zaskoczyć?

Oczywiście nowe smartwatche dalej będą działały na Tizenie, a nie Android Wear, jak niektórzy podejrzewali. Uważam, że Samsung nie chce ryzykować wydawania urządzeń z OS-em, który dopiero prężnie się rozwija i nie wiadomo, co się z nim stanie w przyszłości. Zmiany mają dotknąć wyświetlacza. Rzecz jasna, dalej będziemy mieć do czynienia z ekranem Super AMOLED, jednak najprawdopodobniej zmienią się jego proporcje. Wiemy, że Samsung Gear 3 ma charakteryzować się bardziej podłużną, w porównaniu do Galaxy Gear powierzchnią roboczą i obudową. Co ciekawe, ramki mają ulec znacznemu zmniejszeniu. Mówi się też, że wyświetlacz będzie lekko zakrzywiony (może jak w Gear Fit), co z pewnością poprawi wygląd zegarka.

Niepokoi mnie jednak informacja o jednej rzeczy, która wyróżnia zegarki Gear (za wyjątkiem Neo, Fit i Live) z tłumu innych smartwatchy. Podobno Samsung Gear 3 ma być pozbawiony aparatu. Choć spodziewam się, że mała część użytkowników platformy Tizen Wearables korzysta regularnie z możliwości kamery, to myślę, że usunięcie aparatu nie jest dobrym rozwiązaniem. Ale najbardziej zaciekawił mnie inny news dotyczący nadchodzących smartwatchy. Według przecieków, mają zostać wyposażone w obsługę sieci komórkowej, co z kolei nie pokrywa się z informacjami o Gearze Solo, który miał być „mini-telefonem” na nadgarstku. Czy, aby przypadkiem Gear 3 to nie Gear Solo?

W rok po narodzinach serii Gear, poznamy już jej 3. generację. Przez te ostatnie 11 miesięcy dowiedzieliśmy się, jak bardzo użyteczne mogą być urządzenia, które nosimy na ręce. Usprawniają komunikację ze smartfonem i sprawiają, że nasze życie może być łatwiejsze. A Wy Drodzy Czytelnicy czego spodziewacie się po Gearze 3? Czekamy z niecierpliwością na Wasze komentarze.

źródło: PocketNow przez SamMobile