Obecnie prym w przeciekach wiedzie Samsung Galaxy Note 4, ale nie można zapominać o innych urządzeniach, które poznamy na IFA 2014. Mamy kolejne informacje na temat Samsung Gear VR. Mają to być okulary rozszerzonej rzeczywistości, które będą współpracować z naszym smartfonem. Według przecieków, ich debiut został zaplanowany na 3 września, zapewne obok  Note’a 4. 

Gear VR mają być pierwszymi okularami rozszerzonej rzeczywistości od Samsunga, które będą działać w połączeniu ze smartfonem. W dodatku ten produkt powstaje we współpracy z Oculusem, który jest weteranem rynku okularów VR – choć dalej ich Rift jest w fazie testów. Większość funkcji kolejnego członka rodziny Gear jest opisana w tym wpisie. Co do specyfikacji technicznej, wiemy, iż za wyświetlanie obrazu ma odpowiadać aktywna matryca OLED o nieznanych nadal parametrach. Niestety okulary ponownie mają być kompatybilne z nielicznymi przedstawicielami serii Galaxy – miałem nadzieję, że Samsung wreszcie da możliwość z korzystania z ich smart-urządzeń także posiadaczom produktów innych firm.

Według ostatnich informacji, premiera Samsunga Geara VR ma mieć miejsce na berlińskich targach IFA 2014, obok Note’a 4. Z resztą Samsung niedawno opatentował w USA nazwę swojego nachodzącego urządzenia. Poniżej znajdziecie fotografie ukazujące SM-R320:

samsung gear vr
Samsung Gear VR / fot. sammobile.com

 

samsung gear vr
Samsung Gear VR / fot. Samsung

 

samsung gear vr
Samsung Gear VR / fot. SamMobile

 

Jakość zdjęć nie powala, bo jak zwykle takie ujęcia robi się przysłowiowym tosterem i za dużo się na nich nie pokazuje, by wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie. Na zdjęciach widać prawdpodobnie zewnętrzną obudowę nadchodzących okularów VR od Samsunga. Według mnie, jest w nich widoczne podobieństwo do Oculus Rift.

Myślę, że szykuje się bardzo ciekawy i innowacyjny produkt. Choć może z oceną wstrzymam się do czasu premiery i pierwszych testów. A co Wy myślicie o tym gadżecie?

źródło: SamMobile