Pierwszego przedstawiciela smartwatchy od Samsunga poznaliśmy na zeszłorocznych targach IFA w Berlinie. Wtedy było to bardzo ciekawe urządzenie – posiadało „tajny” aparat oraz było pierwsze, które pozwalało na rozmowy telefoniczne za pomocą zegarka. Oczywiście ta funkcja w przyszłości ma być bardziej rozbudowana, ale nie o tym ten news. Ilość aplikacji dla Gearów przekroczyła już barierę 1000!

Rodzina „wearables” od koreańskiego giganta znacznie się rozrosła od 2013 roku. Obecnie możemy wybierać spośród pięciu zupełnie różnych modeli. Taka gama spowodowała, że deweloperzy zaczęli robić coraz więcej programów specjalnie dla platformy Tizen. Na dzień dzisiejszy, możemy nasze Geary wzbogacić o wiele przydatnych aplikacji, np. Endomondo, które doskonale uzupełnia się z funkcjami FIT smartwatchy Samsunga. Jednakże system operacyjny, produkcji wielu firm, nie przetrwa walki na aplikacje z Androidem Wear. Wiadome jest, że wcześniej czy później, platforma Google’a przegoni Tizen’a pod względem aplikacji. Zastanawiam się więc, którędy podążą Koreańczycy – śladami Motoroli i LG, czy jednak zostaną przy swoim? Aktualnie, ciężko znaleźć na to odpowiedź.

Na razie jednak możemy się cieszyć, że Geary wywołały spory entuzjazm wśród deweloperów, którzy stworzyli sporą ilość aplikacji. Zresztą ich ilość wciąż rośnie, a jakość pozostaje na wysokim poziomie. Zresztą, spójrzcie na ciekawą infografikę, przygotowaną przez Samsunga. Możecie ją znaleźć pod tym linkiem.

Jak sami widzicie, Wasze Geary mogą bez obaw zastępować nasze smartfony. Tłumacz? Travel Translator spowoduje, że zrozumiesz każdego. Chcesz posłuchać muzyki? Deezer zapewni Ci dostęp do niezliczonej ilości utworów. Nie wiesz gdzie jesteś? GearGuide pokaże Twoją lokalizację. Można by tak wymieniać bez końca. Zresztą wśród ponad 1000 aplikacji, każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Uważam, że obecnie Gear Apps jest sklepem w pełni tego słowa znaczeniu, biorąc pod uwagę takie urządzenia jak smartwatche. A Wy jakie aplikacje posiadacie na swoich smartwatchach? Jesteście zadowoleni z ich jakości?

źródło: Samsung