Aby w pełni wykorzystać smartfony, tablety i smartwatche potrzebne są różnego rodzaju aplikacje. One też mają duży wpływ, aby zachęcić klienta do nabycia konkretnego urządzenia. Samsung o tym dobrze wie i dlatego tworzy własne autorskie aplikacje, które mają ułatwić pracę we wspomnianych urządzeniach. Dobrym przykładem jest tutaj chociażby aplikacja S Health, która jest rozwijana i wypuszczana wraz z kolejnym flagowcem. Koreańczycy także współpracują z innymi firmami, aby wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć konsumenta do zakupu właśnie ich urządzeń. Teraz też nie jest inaczej, ponieważ Samsung właśnie rozpoczął współpracę z jednym z fińskich gigantów.

Jak poinformowała dzisiaj Nokia, firma będzie współpracować z Samsungiem, aby wprowadzić swoje mapy i usługi lokalizacji dla zegarków z Tizenem i smartfonów z systemem Android od firmy Samsung. Jest to niewątpliwie krok naprzód dla map HERE, które były dostępne tylko i wyłącznie na platformie Windows. Mapy od Nokia będą dostępne tylko w urządzeniach Samsunga. Obie firmy zawarły również umowę licencyjną w celu zapewnienia konsumentom korzystania z usług map za darmo.

Jak wiemy, mapy HERE od firmy Nokia będą dostępne w najnowszym smart-zegarku od Samsunga, czyli Gear S i będą oferować nawigację turn-by-turn podczas chodzenia, wsparcie offline i trasy transportu publicznego. Jeśli będziemy chcieli zobaczyć jak działają mapy HERE, to będzie możliwość zainstalowania map w wersji beta na smartfonach z serii Galaxy. Mapy w wersji beta będzie można całkowicie pobrać za darmo, a pełna wersja będzie dostępna jak Samsung Gear S trafi na rynek.

Nokia ma również w zestawie aplikację Glympse do rozwoju map dostępnych dla urządzeń pracujących na systemie Tizen (obecnie tylko zegarki) i urządzeń pracujących na Androidzie. Ta funkcja umożliwi użytkownikom dzielenie się z innymi swoją lokalizacją.

Aplikacja Glympse
Aplikacja Glympse / źródło HERE

 

 źródło: HERE przez AndroidCentral